Optymalny styl życia

7
1760
Optymalny Styl Życia
Optymalny styl życia
Wellness Lifestyle doTERRA ilustruje, w jaki sposób osiąga się optymalne zdrowie dzięki połączeniu zdrowego stylu życia i odpowiedniej opieki medycznej. Kiedy styl życia jest celem, zdrowie jest naturalnie osiągane i utrzymywane. Twoje codzienne nawyki robią różnicę.

 

Aktywna opieka medyczna

Postępy w opiece zdrowotnej w minionym stuleciu są zadziwiające. Dziś nie są to choroby przekazywane, ale nasze własne zachowania związane ze stylem życia są największym czynnikiem ryzyka chorób przewlekłych. Mają największy wpływ na nasze ogólne zdrowie i samopoczucie. Mając to na uwadze, kontakt z zaufanym lekarzem jest jednym z podstawowych filarów zdrowia. Właśnie o to chodzi w inicjatywie opieki zdrowotnej doTERRA: rozwijanie relacji ze specjalistami medycznymi. Dzięki czemu można aktywnie przeciwdziałać żeby jak najmniej korzystać podstawowej opieki medycznej.

Świadoma opieka nad samym sobą
W miarę podejmowania większej odpowiedzialności za nasze zdrowie, kluczowe jest wyłapanie problemów, które nie muszą wymagać natychmiastowej pomocy lekarza. To właśnie w tych sytuacjach olejki eteryczne sprawdzają się jako uzupełnienie współczesnej medycyny. Olejki eteryczne mogą wspomagać prawidłowe funkcjonowanie organizmu, wspierać swobodny oddech, chronić przed zagrożeniami środowiskowymi, likwidować skazy itd.
Stworzenie codziennego rytuału stosowania olejków eterycznych w połączeniu z naturalnymi produktami pomaga w utrzymaniu dobrego stanu zdrowia.

 

Zmniejsz obciążenie toksyczne

„Obciążenie toksyczne” odnosi się do objętości substancji, które nagromadziły się w organizmie w danym momencie, oraz ogólnego obciążenia ciała. Toksyny pochodzą z niezliczonych źródeł. Z wielu z nich  nie zdajemy sobie sprawy. Zanieczyszczenie środowiska, chemikalia i promieniowanie to trzy najpowszechniejsze kategorie. Z technicznego punktu widzenia każda substancja o stałym składzie chemicznym jest „substancją chemiczną”.  Jednak w powszechnie stosowanych terminach substancją chemiczną jest każda substancja (naturalna lub syntetyczna), która może stresować organizm. Twoje ciało przechodzi wiele sytuacji przez które jest bezpośrednio narażone na toksyny. Trzy najbardziej narażone drogi to płuca, przewód pokarmowy i skóra. Jesteśmy bezpośrednio narażeni na toksyny przez jedzenie, powietrze i wszystko, co styka się ze skórą. Chociaż minimalizowanie narażenia na szkodliwe substancje chemiczne na co dzień jest najskuteczniejszą metodą, możesz mieć również aktywny wpływ na zmniejszenie toksyczności w organizmie. Skoncentruj się na pełnowartościowej żywieniu, stosuj diety oczyszczające i korzystaj z naturalnych produktów do pielęgnacji skóry i włosów aby wspierać własne procesy detoksykacji organizmu.

 

Odpoczynek i zarządzanie stresem

Prawdopodobnie najbardziej ignorowanym i niedocenianym czynnikiem wpływającym na nasze zdrowie i samopoczucie jest sen. Zaraz po nim pojawia się zarządzanie stresem. Badania wykazały, że ilość i jakość snu bezpośrednio wpływają na prawie każdy czynnik zdrowia. Niedobór snu jest bezpośrednio związany z dysfunkcją prawie każdego układu ciała. Ostatnie badania sugerują, że ma on również negatywny wpływ na zachowania związane ze zdrowym stylem życia, zwłaszcza właściwe odżywianie i ruch. Właściwa higiena snu, odpowiednia jego jakość i ilość, oraz znalezienie sposobów na zminimalizowanie codziennego stresu, są ważne dla optymalnego zdrowia. Stworzenie codziennego schematu stosowania olejków eterycznych, szczególnie rozpraszania ulubionych olejków uspokajających przed snem, może znacząco przyczynić się do prawidłowego odpoczynku i radzenia sobie ze stresem.

 

Aktywność fizyczna

Regularna aktywność fizyczna jest jedną z podstaw przedłużonej żywotności i podwyższonej jakości życia. Niezależnie od tego, czy jesteś sportowcem, czy też wolisz po prostu prowadzić aktywny tryb życia, codzienny ruch jest niezbędny. Wpływa na siłę układu sercowo-naczyniowego i mięśniowo-szkieletowego, a nawet na samopoczucie psychiczne. Chociaż zalecenia są różne, dla optymalnego zdrowia, minimalna aktywność fizyczna powinna być częścią codziennego życia. Obecnie Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) zaleca, aby przeciętna osoba dorosła otrzymywała co najmniej 600 równoważników minut metabolicznych (MET, metryka łącząca czas i intensywność ćwiczeń wykorzystywanych do oszacowania całkowitego wydatku energetycznego) na tydzień, co odpowiada około 150 minutom szybkiego marszu. Jednak ostatnie badania sugerują, że znacznie większa (i bardziej intensywna) aktywność może być konieczna dla najlepszych długoterminowych korzyści zdrowotnych.

Umieść kilka kropli olejku eterycznego z mięty pieprzowej w dłoniach i bezpośrednio wdychaj, aby przywrócić energię, gdy udasz się na siłownię lub biegi. Tego potrzebuje twoje ciało do długotrwałego zdrowia i dobrego samopoczucia.

 

Jedz dobrze

Podstawą zdrowia i witalności jest to, czym  napędzasz swoje ciało. Zrównoważona i minimalnie przetworzona dieta żywnościowa, uzupełniona odpowiednimi suplementami diety, zapewnia niezbędne makroelementy, witaminy i minerały, których organizm potrzebuje do funkcjonowania.

Prawidłowe odżywianie zapewnia energię do codziennego wysiłku fizycznego i regeneracji. Może pomóc w utrzymaniu prawidłowych form odpoczynku i regulacji poziomu stresu, może pomóc w zmniejszeniu przyjmowania ilości toksyn. Wspiera prawidłowe funkcjonowanie wielu układów ciała, które pomagają utrzymać nam zdrowie i dobre samopoczucie, aby zminimalizować potrzebę opieki medycznej.

7 COMMENTS

  1. […] Podstawą zdrowego trybu życia jest zbilansowana, dieta i odpowiednia aktywność fizyczna. Jednak dzisiejsza, nowoczesna dieta nie dostarcza organizmowi składników odżywczych, których potrzebuje. Tych potrzebnych do zachowania zdrowia, ale także do utrzymania energii i zapobiegania przedwczesnemu starzeniu się. […]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here