Olejki Zdrowej Cery

5
275
Olejki zdrowej cery
Olejki zdrowej cery.

Dziś w temacie nastolatków, a właściwie ich cery i problemów z  trądzikiem. Bardzo ważne jest holistyczne podejście do tematu.
Olejki zdrowej cery, podane poniżej, są niesamowicie przydatne w uzyskaniu zdrowej, naturalnie lśniącej cery.  Aby działały muszą być najwyższej jakości – atestowane (certyfikat CPTG) .

Przede wszystkim ogromnie istotne jest odpowiednie, zdrowe, pozbawione fast foodów odżywianie się. Ponadto nawodnienie, ruch, redukcja stresu i sen. To kluczowe komponenty wspomagające ogólny stan zdrowia, samopoczucie i równowagę hormonalną.

10 olejków zdrowej cery:
 • Cedr 
  Olejek cedrowy ma bardzo cenione właściwości oczyszczające. Można go stosować podczas codziennych zabiegów kosmetycznych dodając do toniku lub kremu. Można też stosować bezpośrednio na skórę jeśli zauważysz niedoskonałości skóry.
  Właściwości psychologiczne: stres, napięcie, lęk, emocjonalne wyczerpanie, niestabilność emocjonalna.
 • Rumianek
  Rumianek rzymski znany jest ze swojego uspokajającego działania na skórę, umysł i ciało. Można dodać do preparatów pielęgnujących (kremu, szamponu lub odżywki) lub stosować bezpośrednio na skórę.
  Właściwości psychologiczne: stres, lęk, wahania nastroju.
 • Eucalyptus
  Posiada właściwości oczyszczające które pomogą rewitalizować i wesprzeć problematyczną skórę. Można go dodać do produktów do mycia lub kremu do twarzy.
  Właściwości psychologiczne: napięcie nerwowe, stres, lęk, łagodna depresja.
 • Geranium
  Już Egipcjanie używali geranium do upiększania skóry. Wspiera wygląd i jakość skóry i włosów zarówno suchych jak i przetłuszczających się. Można dodać do maseczek do twarzy, kremu, szamponu lub odżywki.
  Własności psychologiczne: stres, napięcie, lęk, złość, strach, bezsenność, niecierpliwość.
 • Jałowiec
  Działa jak naturalny tonik do skóry i zmniejsza widoczność wyprysków. Można dodać do produktów do mycia, lub zastosować bezpośrednio na skórę.
  Właściwości psychologiczne: niepokój, łagodna depresja.
 • Lawenda
  Stosowana od stuleci ze względu na swoje niezliczone korzyści. Doskonała na niedoskonałości skóry i podrażnienia.
  Właściwości psychologiczne: stres, lęk, wahania nastroju, złość, bezsenność
 • Neroli  
  Pozyskiwany z kwiatu pomarańczy może złagodzić skórę i zmniejszyć widoczność przebarwień. Można stosować bezpośrednio na skórę. 
  Właściwości psychologiczne: lęk, stres, szok, łagodna depresja, bezsenność, brak poczucia dobrego samopoczucia
 • Petitgrain 
  Pozyskiwany z liści i gałązek drzewa pomarańczowego. Szeroko stosowany w przemyśle perfumeryjnym. Można stosować bezpośrednio na skórę dla zminimalizowania wrażliwości skóry, rozcieńczając olejem kokosowym.
  Właściwości psychologiczne: stres, lęk, napięcie, bezsenność, łagodna depresja.
 • Róża
  Olejek różany stosowany miejscowo pomaga zrównoważyć poziom wilgoci w skórze. Wpływa też na zmniejszenie niedoskonnałości skóry i wyrównuje koloryt.Można stosować bezpośrednio na skórę lub dodać do wybranego kosmetyku.
  Właściwości psychologiczne: łagodna depresja, stres, niepokój, drażliwość, napięcie, bezsenność, złość, strach.
 • Drzewko herbaciane
  To olejek o nazwie Melaleuca znany bardziej jako drzewko herbaciane. Może być stosowany do oczyszczania skóry i paznokci oraz wspierania zdrowej cery. Sprawdza się przy podraznieniach skóry dając uczucie ukojenia. Można stosować bezpośrednio na skórę lub dodać do wybranego kosmetyku (preparat do mycia, balsam, krem, szampon lub odżywka). Wzmacnia i regeneruje paznokcie.
  Właściwości psychiczne: wyczerpanie nerwowe, łagodna depresja.

Jeśli chcesz wiedzieć więcej na ten temat zapraszamy do przeczytania artykułu pt. “KOSMETYKI” lub TUTAJ jeśli chcesz zrobić samemu kosmetyki do pielęgnacji skóry.

 

5 COMMENTS

 1. […] aby zmniejszyć                  widoczność przebarwień lub dla zdrowo wyglądającej rozświetlonej skóry. 🍀Po intensywnym wysiłku nanieść kurkumę miejscowo na wybrany obszar, aby uzyskać      […]

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here