Chusteczki Woskowe

0
261
Chusteczki woskowe

Chusteczki Woskowe. 

Odkąd zostałam mamą, ponad 4 lata temu, postanowiłam zmienić swój dom na bardziej przyjazny dla środowiska.
Jeśli jesteś podoba do mnie, zdecydowanie robisz wszystko, aby pozbyć się plastiku w domu. Niestety większość opakowań z tworzyw sztucznych, nawet tych wolnych od „BPA”, zawiera uwalniające substancje chemiczne, które wpływają na nasz organizm, nie mówiąc już o zanieczyszczeniu środowiska plastikiem.

Dostępnych jest wiele alternatyw na rynku – takich jak szklane opakowania lub pojemniki silikonowe w różnych rozmiarach i oczywiście Woskowe Chusteczki.

Czym są Chusteczki Woskowe ?
 • Jak już wspomniałam, jest to świetna alternatywa, przyjazna dla środowiska.
  Zdecydowanie lepszy wybór od:
  nadmiernie zużytej folii plastikowej lub kuchennej, którą często pakujemy, lub owijamy miski w naszej kuchni lub do plastikowych torebek, których używamy raz lub dwa i wrzucamy do kosza.
 • Chusteczki do żywności są idealne, jeśli chodzi o pakowanie przekąsek, takich jak owoce, warzywa, kanapki lub przykrycie miski w naszej kuchni lub lodówce.
 • Użycie Chusteczek Woskowych to inwestycja długoterminowe. Ponieważ możesz ich używać w kółko przez około 6 miesięcy jeśli o nie dbasz odpowiednio, (popatrz poniżej).
 • Są bardzo łatwe do zrobienia i tanie.
 • Ponadto jest to bardzo miły prezent dla każdej matki, babci lub gospodyni domowej. Wszyscy je uwielbiają, a synek Max bardzo lubi je używać, kiedy wybieramy się lub jedziemy pociągiem, aby odwiedzić krewne lub regularne przekąski z jedzeniem dla szkoły.
 • Co najbardziej kocham, pokazuję mojemu synkowi to lepszy sposób dbania o siebie i naturę. Jest on przecież naszą przyszłością, prawda?

W jaki sposób używamy Chusteczki Woskowe?

 • Chusteczki Woskowe to materiał z bawełny pokryty woskiem i odrobiną żywicy.  Osobiście używam chusteczki do pakowania kanapek, owoców, warzyw, sera, przykrywam nimi miseczki z żywnością nimi czy na stole czy w lodówce.
  Uwielbiam pakować nimi ciasto jak np. nasz DESER Z AWOKADO czy kwiaty. Ostatnio nawet zaczęłam używać ich do przykrycia stołu zamiast plastikowej ceraty. Tak naprawdę, możliwości są nieograniczone. Pozwólmy naszej wyobraźni zadziałać.

W jaki sposób dbamy o Chusteczki Woskowe?

Chusteczki przemywamy letnią wodą (nie używaj gorącej lub bardzo ciepłej wody) umyj chusteczkę mydłem lub płynem do mycia naczyń. Ķożesz wytrzeć ja szmatką do mycia i rozprowadź na suszarce, aby wyschła.

KILKA WSKAZÓWEK

Nie zalecamy przykrywania produktów mięsnych chusteczkami, ponieważ do ich mycia używamy niskiej temperatury wody. Chusteczki woskowe powinny wystarczyć na rok – przy średnim użyciu. Gdy zauważysz zużycie wosku, ponownie naciśnij wosk.

Jeśli jesteś zainteresowana zakupem Chusteczek Woskowych lub chcesz wiedzieć jak się je robi Daj nam Znać TUTAJ lub zapraszamy na Facebooka.

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here