Minuta oddechu

0
1021
Medytacja

Minuta oddechu. 

Jak zatrzymanie się na 60 sekund,  wdychając kropelkę olejku eterycznego, może pomóc Ci zmienić dzień na lepszy.

Kiedy jesteś zajęta żonglowaniem obowiązkami, radzeniem sobie z wymogami życia, a umysł jest ‘zamglony’ milionem myśli, wydawałoby się, że nie jesteś w stanie zatrzymać się na sekundę, nie mówiąc już o całej minucie na oddech. 
Ale co, jeśli zrobienie 60-sekundowej przerwy na kropelkę olejku eterycznego może zadziałać jak naciśnięcie przycisku restart i pomóc Ci poczuć większą kontrolę, a może nawet dać ci więcej czasu? 

 Zniewalające 5 powodów, dla których „sekunda na kropelkę” z olejkiem eterycznym stanie się twoją codziennością:

 1. Już sama „Przerwa”, chwila oderwania, może spowolnić, a nawet zatrzymać wirujący mózg i uchronić przed przejściem w hipernapęd. Świadome przestawienie uwagi ze wszystkiego, co wiruje wokół twojej głowy, na jedną rzecz w chwili obecnej, np oddech, dźwięk, lub zapach pozwoli „wirowi” zwolnić i uspokoić się.Moja minuta oddechu, pozwala nas uziemić w chwili obecnej. Kiedy pochłania cię mnóstwo myśli, tak naprawdę nie ma Cię tu i teraz.
  Przestając zajmować się tym co dzieje się wokół Ciebie, skupiając się na tu i teraz, możesz ponownie zaangażować się w rzeczywistość.
 2. Oddech – Podstawowa funkcja biologiczna pobierania powietrza, pochłaniania tlenu a następnie wydychając powietrze, uwalniania dwutlenku węgla.
  Oddychanie z olejkami polega głównie na manipulowaniu poziomem CO2 w płucach, krwi oraz stosowanie aromatów (olejki eteryczne), w celu polepszenia naszego nastroju.Rola CO2:  rozszerzenie naczyń krwionośnych, dylatacja dróg oddechowych, zwiększa absorpcję O2, eliminacja odpadów.
  Rola tlenu:  niezbędny dla każdej komórki w twoim ciele, utlenianie zmienia chemicznie jedzenie i płyny w energię, kurczy mięśnie, naprawia komórki, karmi mózg, oczyszcza ciało.
 3. Kiedy wdychamy zapach olejku eterycznego, wywołuje on specyficzne reakcje oparte na naszym własnych doświadczeniach, emocjach, zachowaniach, wspomnieniach i doświadczeniach. Dlatego stosowanie aromatów jest powiązane z naszym nastrojem i sposobami jego zarządzania – reakcje w mózgu powodują reakcje fizjologiczne, które mogą poprawić nastrój.
  Olejki eteryczne odgrywają ogromną rolę w uzdrawianiu emocjonalnym. Prowadzą nas za rękę, kiedy odważnie stawiamy czoła naszym problemom z emocjami.
  Nie jestem jedyną osobą, która wypiera emocjonalną traumę. Wszyscy posiadamy uczucia bólu i zranienia, które muszą ujrzeć światło dzienne aby dokonała się transformacja i uzdrowienie.
  Tylko najczystsze olejki najwyższej jakości powinny być stosowane do fizycznego, emocjonalnego i duchowego uzdrawiania. Więcej informacji o jakości TUTAJ.
  Ponieważ każdy olejek eteryczny ma inny, naturalny skład chemiczny, a każda osoba ma inne emocje i wspomnienia, trudno przypuszczać że dwie osoby będą doświadczały takich samych reakcji podczas wdychania olejku eterycznego.
 4. Lista olejków które pomogą przywrócić spokój, relaks, ugruntowanie, dodadzą energii lub przyniosą ukojenie:
  Olejki miętowe:
  Powszechnie znane jako podnoszące na duchu i energetyzujące ze względu na wysokie stężenie ketonów.Olejki kwiatowe:
  Zwykle składają się z monoterpenów które zapewniają uspokajające właściwości
  Olejki z drzew, ziół i traw:
  Przede wszystkim zawierają seskwiterpeny, tlenki i estry, które pomagają w łagodzeniu emocji, ugruntowaniu i poczuciu odnowy.
  Olejki cytrusowe:
  Zawierają składniki chemiczne, takie jak beta-pinen, monoterpeny i limonen, które mają działanie podnoszące na duchu
  Olejki przyprawowe:
  Posiadają fenole, które zapewniają właściwości rozgrzewające

  1. Praktykowania oddechu z olejkami da Ci
   Zniewalający Rezultat. 


  Minuta oddechu to:

  • Regularne ćwiczenia, z których każdy może szybko skorzystać, w każdej sytuacji.
  • Wpływ na autonomiczny układ nerwowy, reakcja na stres, nastrój i poziomy energii.
  • Wzmocnienie praktykującego dzięki temu narzędziu do osobistej samoopieki.
  • Chwilka na połączenie siebie z naszym umysłem, to minuta na usłyszenie siebie i naszych potrzeb.
  • Usłyszenie naszych myśli pędząc przez codzienność, to zauważenie historii, które sami sobie opowiadamy. Możemy wtedy zadać im pytania i rzucić im wyzwanie, aby zobaczyć na ile są prawdziwe i jaki mają na ciebie wpływ. 
  • Regularne wdychanie czystej jakości aromatu olejków eterycznych ułatwi Ci zapanowanie nad myślami błąkającym się po Twojej głowie. Zatrzymasz się, nabierzesz dystansu, spojrzysz na wszystko inaczej. 
  • Poczucie mocy olejków eterycznych, których skuteczność pokochasz.  
  • Zdrowy, naturalny styl życia, poprzez manipulowanie poziomem CO2 w płucach oraz zastosowanie olejków eterycznych, jest najlepszym i najprostszym sposobem na dostarczenie korzyści zarówno dla twojego ciała jak i umysłu.

Interesuje Cię temat, zapraszamy na “OLEJKOWE ABC” e-Book zupełnie gratis lub na artykuł AROMATERAPIA EMOCJONALNA lub JAK SIĘ ZMOTYWOWAĆ  artykuł. 

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here