Kostki lodu z olejkami.

Kostki lodu są raczej niedocenianą historią. Na początku dziewiętnastego wieku zamożni ludzie kupowali lód jako luksus z zamarzniętych jezior w Nowej Anglii. Biznesmen Frederic Tudor, znany również jako “The Ice King”, zaczął produkować lód w 1806 roku. Następnie spopularyzował lód w tropikach i ostatecznie w całej Ameryce. Reklamował lód jako sposób na przetrzymanie nie tylko jedzenia i leków, ale także napojów. To był początek miłości Ameryki do lodu, a wraz z upływem czasu technologia uległa poprawie aż do powstania nowoczesnej zamrażarki, a wraz z nią możliwość tworzenia własnego lodu (nie wspominając o lodach).

Dodanie olejków eterycznych do kostki z lodów zdecydowanie podniesie walory smakowe twojej wody, drinku. Często stosowane z powodu ich właściwości, olejki eteryczne umożliwiają w prosty sposób doprowadzić ciało do dobrej kondycji. Dodane do jedzenia lub napoju olejki, nie tylko są źródłem wyraźnego aromatu, ale także wprowadzają wszystkie inne związane z nimi pozytywne elementy. Gotowanie z użyciem olejków eterycznych jest zabawą, kreatywnym sposobem wykorzystywania właściwości olejków eterycznych i czerpania korzyści, które mają do zaoferowania. Olejki eteryczne w kuchni

Używając jako alternatywy olejków eterycznych nie tylko mamy do dyspozycji niekończoną liczbę możliwości kreowania smaku, ale także możemy być pewni, że użyliśmy zdrowych, najwyższej jakości składników. Jak już wspomniano olejki eteryczne są pochodzenia naturalnego i nie zawierają żadnych przetworzonych czy niebezpiecznych składników. Trzeba jednak pamiętać, że nie wszyscy producenci używają wyłącznie naturalnych olejków. Niektórzy z nich mogą stosować wypełniacze oraz dodatki syntetyczne. Prawdziwą przyjemność i korzyści przynosi jednak stasowanie olejków wyłącznie najczystszych, naturalnych. Bezpieczne używanie olejków eterycznych.

Kostki lodu z olejkami
Do listy składników wybierz owoce i olejki eteryczne, które najbardziej Ci odpowiadają. Pomyśl, do jakiego napoju kostki lodu najbardziej  posmakują i wybierz taki co odpowiada Tobie.

Składniki:
Twój wybór następujących owoców:

1 opakowanie malin
1 cytryna
1 limonka
1 pomarańcza
1 grejpfrut
1 opakowanie liści bazylii
1 opakowanie liści mięty
1 opakowanie truskawek
1 mały arbuz

Twój wybór następujących olejków eterycznych:

Olejek cytrynowy
Olej z dzikiej pomarańczy
Olej z limonki
Olejek grejpfrutowy
Olej miętowy
Olejek lawendowy
Olej bazyliowy

Instrukcje:
Pokrój wybrany owoc na małe kawałki i umieść kawałki w metalowej lub silikonowej tacy na lód.
Dodaj 1-2 krople olejków eterycznych na jedną kostkę lodu.
Dodaj wodę i włóż do zamrażarki.
Po zamrożeniu dodaj do napoju, aby uzyskać zabawną kombinację smakową.
Kombinacje smakowe do wypróbowania:

Malina i cytryna
Pomarańcza, cytryna i limonka
Lawenda i cytryna
Limonka i mięta
Grejpfrut i bazylia
Truskawka i cytryna
Arbuz i Limonka
Cytryna i limonka

Przepis oryginalny znajdziesz TUTAJ 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here