Jedna z teorii głosi, że na wiele tradycji Halloween mogło wpłynąć starożytne celtyckie święto związane z zakończeniem żniw, zwłaszcza gaelicki Samhain, który ma pogańskie korzenie. Niektórzy uczeni uważają, że Samhain został schrystianizowany w IX w i przesunięty na 1 listopada jako Dzień Wszystkich Świętych. Drugi listopada stał się natomiast Dniem Zadusznym. Inni naukowcy uważają jednak, że Halloween zaczęło się wyłącznie jako święto chrześcijańskie, będące czuwaniem dnia Wszystkich Świętych.

Tradycja na Halloween obejmuje zwyczaj „cukierek albo psikus” obowiązkowo w odpowiednim przebraniu. To również imprezy kostiumowe, robienie lampionów z dyni, rozpalanie ognisk, zabawy we wróżby, robienie psikusów, odwiedzanie „nawiedzonych” miejsc, opowiadanie przerażających opowiadań, a także oglądanie horrorów. W wielu częściach świata chrześcijańskie obrzędy religijne wigilii Wszystkich Świętych, w tym uczestnictwo w nabożeństwach i zapalanie świec na grobach zmarłych, pozostają popularne. Gdzie indziej,  jest to święto bardziej komercyjne i świeckie.

W roku 935 dzień Wszystkich Świętych wyznaczył oficjalnie na 1 listopada papież Jan XI. Kościół wspomina w tym dniu beatyfikowanych, kanonizowanych ale i tych zmarłych których życie nacechowane było świętością. Wszystkich chrześcijan, którzy osiągnęli stan zbawienia i przebywają w niebie. 

Pierwszego listopada zawsze rozmawiamy o bliskich, których już z nami nie ma. Odwiedzamy cmentarze, zapalamy świece, modlimy się za kochaną osobę, która odeszła.

Dzisiaj (po nagłej stracie mojego partnera Paula) śmierć ma dla mnie zupełnie inne znaczenie. Zostałam wdową z dnia na dzień, z małym synkiem, którego mam wychować i odbudować nasze życie. Nie tak to miało wyglądać nie o taką podróż chodziło. Wtedy własnie żaczelam ukoić smutek oddechem z aromatem. 

Śmierć ukochanej osoby, czy to niespodziewana, czy przewidywana, to jeden z najtrudniejszych okresów w naszym życiu. Szczerze to rozumiem. Kiedy się smucisz, czujesz się zagubiony i pochłania cię rozpacz. Dzisiaj zapalenie tej symbolicznej świecy na grobie ukochanej osoby jest niezwykle trudne. Brakuje dużej części ciebie. Straciłeś najlepszego przyjaciela i czujesz się tak, jakbyś żył w pustce z wielką dziurą nie do wypełnienia.

Szczególnie dzisiaj będę ćwiczyć aromatyczną Jogę Oddechu. To jedna z niewielu rzeczy, które mi pomogły (Sylwia Polka – CEO). 

Praktykowanie aromatycznej Jogi Oddechu pomaga radzić sobie ze stratą, ze smutkiem i z codziennymi problemami. Życie jest ciężkie, wymagające i trudne, ale zasługujesz na jego dobrą wersję. Kiedy wypełniasz je pozytywnością, będzie to miało wpływ na twój wewnętrzny i zewnętrzny świat.

 chciałaby Ci pomóc podczas żałoby przez Jogę Oddechu. Zasługujesz na ponowne szczęście.

Skontaktuj się z Happy Polka, aby porozmawiać i uzyskać więcej informacji. Jesteśmy tutaj aby pomóc!

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here