Jak skutecznie budować biznes?

0
135
Biznes z olejkami

Dzielenie się olejkami to podstawowe narzędzie do budowania zespołu, które jest dostępne dla każdego użytkownika w firmie doTERRA.

Poniżej znajdziesz listę sprawdzonych metod udostępniania olejków wraz z kilkoma dodatkowymi pomysłami.

Osobiście regularnie wykonuje każdą z podanych poniżej czynności. Jest to sprawdzony system, który jest powielany przez mnóstwo ludzi na całym świecie. System który przynosi rezultaty w budowaniu biznesu z olejkami. 

  1. Lista. Zrób listę osób, z którymi chcesz się podzielić olejkami eterycznymi. To jest twój „warm market” czyli najbliższa, zaufana grupa ludzi. Jest to świetne miejsce do rozpoczęcia, ponieważ naturalnie chcemy dzielić się cennymi informacjami z najbliższymi. Dotrzyj do nich, udostępniając próbki olejków, które Ci pomogły. Możesz nawet wysłać olejki pocztą, jeśli mieszkają daleko. Ja to robię cały czas i dodaje nowe osoby do mojej listy.

 

  1. Regularne olejkowe szkolenia, zajęcia i spotkania. Jest to najbardziej powszechne podejście do budowania biznesu w doTERRA, głównie dlatego, że jest to świetny format nie tylko do udostępniania olejków innym, ale także sposób do przekazywania wiedzy o ich zastosowaniach.

 

  1. Przepisy z olejkami. Zaproponuj że przyniesiesz na spotkanie coś smacznego. Użyj przepisu z wykorzystaniem olejków eterycznych i opowiedz o tym, jak je zrobiłaś kiedy ludzie będą chcieli poznać przepis. Na naszym blogu Happypolka.eu znajdziesz bardzo dużo przepisów w języku Polskim. 

 

  1. Próbki. Słuchaj uważnie innych, ludzie często mówią o tym, co dzieje się w ich życiu. Być może jedno z ich dzieci ma problemy ze snem lub po południu czuje się ospale. Zaproponuj im rozwiązanie i próbki, które masz pod ręką.

 

  1. Używaj w domu olejków na różne sposoby. Jeśli często masz gości, może to być pomocne. Użyj dyfuzora i wypełnij dom zapachem swoich ulubionych olejków. Używaj  ich jako środków czyszczących lub po prostu znajdź dla nich reprezentacyjne, zauważalne miejsce w domu aby zaciekawić gości.

 

  1. Zabierz ze sobą olejki wszędzie gdzie idziesz. Na imprezy sportowe swojego dziecka, bo nigdy nie wiesz, kiedy twoje dziecko może ich potrzebować. Na yogę, siłownię, wycieczkę czy na wizytę u mamy. Ponadto używanie olejków eterycznych na imprezach publicznych to kolejny świetny sposób na dzielenie się. A jeśli ktoś potrzebuje ich na imprezie, stworzyliście doskonałą okazję do dzielenia się nimi i opowiadania o ich właściwościach.

 

  1. Media społecznościowe. Załóż grupę. Zaangażuj się w swoją społeczność tworząc grupę, która Cię interesuje. Na przykład można utworzyć grupę spacerową lub joggingową lub grupę matek. Podziel się olejkami z członkami grupy. Wykorzystaj swoje media społecznościowe. Zatwierdzone platformy mediów społecznościowych to Facebook, Twitter, Instagram, Google + i Pinterest. Wybierz jedną z nich, na której się skupisz i dziel się sposobami używania olejków w swoich postach. Możesz nawet prowadzić zajęcia online.

 

  1. Zostań w kontakcie. Kiedy już się z kimś dzielisz, możesz poczuć rozczarowanie i zniechęcenie kiedy obdarowane osoby jednak nie będą zainteresowane olejkami. Pozostanie w kontakcie z nimi jest bardzo ważne. Sprawdź, czy wykorzystano olejek, którym się podzieliłeś, czy użyto go odpowiednio i czy możesz polecić cokolwiek innego. To jest twój potencjalny klient. Miej pewność że uzyskuje od Ciebie jak najlepsze wsparcie, informacje o produkcie czy szkolenia.

 

  1. Powielaj regularnie powyżej wymienione czynności. 

 

  1. Bierz udział w regularnych szkoleniach doTERRA. Konferencjach europejskich, szkoleniach w kraju, warsztatach i spotkaniach przez internet. Za każdym razem słuchając wykładu, lub opowieści innej osoby, dowiadujesz się czegoś nowego. 

 

Artykuł o „10 Ways to share essentail oils” tłumaczy Happy Polka 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here