Jak opanować złość olejkami?

0
780

Jak opanować złość olejkami?

Gniew i negatywne emocje, mogą towarzyszyć nam przez całe życie.  Nie musi to być pełna agresja, ale to ogólne mroczne uczucie może nas ogarnąć, nawet jeśli nie wiemy dlaczego. Fale żalu, stresu i pogardy mogą wnikać w nasze ciała, a znalezienie sposobów na zapanowanie nad nimi i kontrolowanie ich, może być trudne. Też się zastanawiasz jak opanować złość?

Możesz wybrać się na spacer, medytować, zjeść coś pysznego aby nakarmić duszę, ale czy rozważałaś użycie czegoś innego? Aromatycznego i czystego, jak olejki eteryczne?  Im więcej o tym myślę i częściej używam olejków eterycznych, tym bardziej zdaje sobie sprawę, że sięgnięcie po coś naturalnego, z czego mogę skorzystać jest bardzo ważne. Chociaż dobrze jest wyrażać swoje emocje i rozładowywać napięcie, warto zastosować techniki, które pomogą Ci kontrolować te uczucia. Mój pediatra gdy pytałam go dlaczego moja córka się buntuje odpowiedział mi, że to naturalne i każdy musi to przejść. Gdyby dziecko tego nie robiło to oznaczałoby że coś z nim jest nie dobrze. 

Często nie doceniamy wykorzystania aromatu, aby zmusić nasze ciało do odczuwania określonego stanu, a realne wsparcie jest tak blisko. 

Ponadto większość z nas zaczyna zdawać sobie sprawę, że naturalne esencje, wyciągi z roślin którymi są olejki eteryczne mogą dostać się do naszego krwioobiegu, pomóc mózgowi lepiej funkcjonować i wyprowadzić nas na prostą. 

Wiesz że masaż może sprawić, że poczujesz się dobrze?  Wiesz, że akupunktura może Cię zrelaksować?  Cóż, dodaj olejki eteryczne do tych metod, a nie będziesz żałować. 

Ja długo szukałam aż znalazłam moich sprzymierzeńców, którzy zawsze są przy mnie kiedy dopadają mnie nadmierne emocje, złość, frustracja i dostaje mojego “wkurwa”.
Zapach niektórych olejków eterycznych może działać jako dodatkowa terapia w pozbywaniu się negatywnych emocji. 

Czy olejki eteryczne naprawdę działają?

Wdychanie aromatów olejków eterycznych może stymulować obszary układu limbicznego, który jest częścią mózgu, która odgrywa rolę w emocjach, zachowaniach, węchu i pamięci długotrwałej. Aromaterapia była stosowana w historii, aby pomóc zmienić nastrój i wywołać określone reakcje chemiczne w mózgu, aby pomóc uspokoić ciało i umysł.

Jak opanować złość olejkami?

Olejki eteryczne, takie jak róża, jaśmin, rumianek i lawenda, działają uspokajająco, regenerująco i kojąco, co pozwala nam spowolnić i spokojniej myśleć.
Olejki eteryczne pochodzące z kory, żywicy, korzeni, ziół i traw są olejkami uziemiającymi i stabilizującymi nastrój.
Spróbuj kadzidła, mirry, trawy cytrynowej i drzewa cedrowego.

Wiadomo, że wszystko, co ma zapach mięty, dodaje energii i podnosi na duchu zarówno psychicznie jak i fizycznie zwłaszcza gdy czujemy się pokonani przez złość i negatywność.

Goździki, cynamon i kardamon mają zdolność rozgrzewania emocji i pomagają nam iść do przodu.

Olejki eteryczne z cytrusów oczyszczają negatywne emocje i podnoszą na duchu i odświeżają zmysły.

Jak ja używam olejków eterycznych ?

Dyfuzor – oczyszcza powietrze, zabija zarazki, wpływa na nastrój ludzi.  Jeśli nie masz dyfuzora, nie ma problemu, ponieważ możesz również otworzyć butelkę i wąchać prosto z butelki. 

Miejscowo – dwie zasady – wetrzyj olejek tam, gdzie boli. A jeśli nie wiesz dokładnie skąd pochodzi dolegliwość- wetrzyj olejek  w spód stóp..  

Pamiętam jak Sylwia powiedziała kiedyś do mnie: zamknij oczy i poczuj skąd to wychodzi, gdzie cię boli. Ten “wkurw” ma gdzieś swoje miejsce bólu. I często je znajduję, ale jeśli mam wątpliwości, zawsze smarują spód stóp. Mamy w stopach dużo zakończeń nerwowych, skóra jest mniej wrażliwa, więc jest to świetne miejsce na nałożenie olejków.  

Rozcieńczam olejki. Jeśli używasz olejków u dzieci w wieku poniżej 6 lat, u osób w podeszłym wieku lub w ciąży, proponuje zawsze rozcieńczyć.  Olejki są bardzo skoncentrowane, więc rozcieńczanie jest zawsze dobrym rozwiązaniem.  Uwielbiam używać frakcjonowanego oleju kokosowego.  Wymieszaj 1-2 krople olejku eterycznego z łyżką oleju kokosowego, aby dać mu więcej czasu na wchłonięcie a nie ulotnienie. 

Podzielę się z Tobą moimi ulubionymi kompozycjami na mojego “wkurwa” oraz olejkami które uwielbiam używać tak po prostu z butelki.
Kiedy tylko negatywne emocje wkradają się do mojego dnia i chcą nim zawładnąć, czasami pozwalam im, ale wiem co stawia duże STOP i rozpędza burzowe chmury. 

Jak opanować złość olejkami?

MIESZANKI DO DYFUZORA

1 kropla Rose
3 krople Wild Orange
1 kropla Vetiver 

Olejek różany wspomaga łagodzić ogólne uczucie złości i frustracji, które wynikają z głębszych uczuć żalu, straty i samotności.  Olejek eteryczny Vetiver działa kojąco i łagodząco.  Pomarańczowy, podnosi na duchu i dodaje energii oraz może wspierać w pozytywnym spojrzeniu na przyszłość.  W tym połączeniu olejek z pomarańczy równoważy głęboki aromat olejków eterycznych z róży i wetywerii.

 

3 krople Bergamot
1 kropla Ylang Ylang
1 kropla Jasmin

Olejek eteryczny z bergamotki to piękny cytrusowy olejek eteryczny, który jest bogaty w octan linalilu, dzięki czemu jest jednocześnie podnoszący na duchu, uspokajający i równoważący.  Ylang Ylang i Jasmine to piękne kwiatowe olejki eteryczne, które przy rozsądnym stosowaniu mogą zarówno pomóc zachować spokój, jak i złagodzić złość.

 

2 krople Bergamot
1 kropla Roman Chamomile
1 krople Petitgrain

W tej mieszance używam również olejku eterycznego z bergamotki i zastępuje Jasmin Rumiankiem. Musicie spróbować. Olejek eteryczny Petitgrain dobrze łączy się z tymi dwoma olejkami i polecam go, gdyż ten piękny olejek jest zbyt rzadko używany a jest tak pomocny w promowaniu poczucia jasności, spokoju i uwalniania złości.

 

3 krople Wild Orange
2 krople Patchouli

Olejek z paczuli to bardzo uziemiający olejek eteryczny.  Nawet jeśli nie za bardzo lubię jego aromat,  to jest to wspaniały olejek eteryczny do pracy w małych rozcieńczeniach, ponieważ może być bardzo pomocny w walce z negatywnymi emocjami, takimi jak złość.  Pomarańczowy olejek eteryczny podnosi na duchu, a słodycz jaką oferuje, wspaniale łączy się i współdziała z olejkiem z paczuli.

Każdy z tych olejków możesz śmiało wsmarować w stopy, lub miejsce z którego czujesz że złość wychodzi. 

Moim pierwszym olejkiem jaki użyłam była Lawenda, aczkolwiek wtedy użyłam jej w innej potrzebie. Lawenda jest jednym z najbardziej uspokajających olejków na świecie i od niezliczonych lat jest używana do kontrolowania złości.  Oddychanie z olejkiem lawendowym może zmniejszyć niepokój i regulować tętno.  Udowodniono również, że lawenda minimalizuje stres, zaburzenia snu, a także pomaga ludziom złagodzić bóle głowy, podrażnienia i bóle mięśni.  Te objawy są objawami nadmiernej złości.

A na koniec Lemongrass – Trawa cytrynowa

W starożytności używano tego olejku podczas medytacji ze względu na jego doskonałe działanie uziemiające. Trawa cytrynowa pomaga się zrelaksować i zapewnia jasność umysłu. Zwalniając i pogłębiając oddech powoduje złagodzenie złości i niepokoju.  Wspomaga regenerację komórek, pomagając zminimalizować fizyczne uszkodzenia spowodowane gniewem.

Wiesz już jak opanować złość?
Włącz olejki do swoich sposobów pozbywania się złości i nadmiernych emocji. Poczuj emocjonalna wolność. 

Dołącz do nas TUTAJ aby dowiedzieć się więcej o olejkach eterycznych

Aneta

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here