ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA | BLOG W STYLU | HAPPY POLKA

ZŁUSZCZANIE NASKÓRKA

Screen Shot 2018-11-05 at 14.34.11

Z wiekiem proces usuwania martwego naskórka spowalnia się, a skóra wykazuje tendencje do „gromadzenia” skóry, co powoduje zatykanie porów. Procesowi temu można zapobiegać stosując raz w tygodniu delikatne i złuszczające peelingi. Aby bezpiecznie złuszczać martwy naskórek, należy wybierać peelingi drobnoziarniste, których zadaniem jest wygładzenie skóry, a nie jej uszkodzenie.


Przy naturalnym złuszczaniu - należy stosować:
wosk pszczeli - bardzo bogaty w składniki odżywcze, poprawiający kondycję skóry, znany także z właściwości leczniczych
skórka pomarańczy - złuszcza skórę suchą
olej z oliwek, migdałów - wspaniały do oczyszczania i nawilżania skóry
cukier - złuszcza skórę suchą
migdały - służą do zmiękczania skóry


Myślę ze każda z nas, szczególnie podczas zimnych miesięcy poszukuje wskazówek pomagających zmniejszyć cellulitis. Zetknęłam się już kilka razy z peelingiem z kawy, który ujędrnia i wygładza skore w upragnionych miejscach. Peeling ten jest dziecinnie łatwy do zrobienia.


PEELING KAWOWY DO CIAŁA


Składniki: Szklanka cukru, szklanka kawy mielonej, szklanka olejku kokosowego, olejki eteryczne w/g potrzeb. Rozpuść olej kokosowy i odstaw do ostudzenia tak by nadal był w formie lejącej. Wymieszaj cukier z kawa, dodaj ostudzony olej kokosowy. Wymieszaj ręcznie wszystkie składniki i dodaj wybrane olejki w zależności od potrzeb. Miksturę przenieś do słoika szklanego. Utrzymuj w temperaturze powyżej 20 stopni.

Podobne artykuły znajdziesz >>>> TUTAJ <<<<<