MIODOWE CHUSTECZKI | BLOG W STYLU | HAPPY POLKA

MIODOWE CHUSTECZKI

Screen Shot 2018-12-06 at 00.23.35

Jeśli jesteś podobna do mnie, to na pewno robisz wszytko by pozbyć się plastyku w domu, łącznie z folią do żywności. Niestety większość opakowań plastykowych nawet tych wolnych od ‘BPA’ zawiera chemikalia uwalniające, które działają jak estrogeny hormonu płciowego. (stwierdzenie oparte na opublikowanych badaniach organizacji Środowiska Zdrowia). Nie wspominając o zanieczyszczaniu Środowiska plastykiem. 

Istnieje, wiele alternatyw dostępnych - jak szklane opakowania, czy pojemniki silikonowe w rożnych wielkościach i oczywiście ECO Chusteczki. 

DLACZEGO WOSKOWE CHUSTECZKI?

Jak już wspomniałam to super alternatywa, przyjazna dla środowiska. Jako alternatywa do nadmiernie używanego plastyku czy folii kuchennej którą często opakowujemy miseczki w naszej kuchni. Plastykowych woreczków które używam raz czy dwa razy i wyrzucamy do kosza.  Miodowe Chusteczki są idealne jeśli chodzi o zapakowanie przekąski jak owoc, warzywo, kanapkę czy przykrycie miseczki w naszej kuchni czy lodówce.  Ponadto, Miodowe Chusteczki to długotrwała inwestycja. Gdyż możesz je użyć na okrągło.  Są bardzo proste do zrobienia i tanie. Ponadto to bardzo fajny prezent dla każdej mamy, babci czy Pani domu. 

JAK CZYŚCIC CHUSTECZKI?

Mycie Chusteczek jest bardzo proste. Pod letnią wodą ( nie używamy ciepłej czy gorącej wody), z użyciem mydła, czy płynu do naczyń umyj chusteczkę i rozłóż na suszarce do wyschnięcia. 

KILKA PORAD

Nie polecamy przykrywać wyrobów mięsnych Chusteczkami, ze względu na niską temperaturę wody, jaką używamy do ich mycia.  Woskowe Chusteczki, powinny wystarczyć Ci na rok - przy średnim stosowaniu. Gdy zauważysz zużycie wosku, ponownie przeprasuj wosk. 

WIDEO JAK ZROBIĆ SAMEMU WOSKOWE CHUSTECZKI