UCZUCIE KONCENTRACJI | BLOG W STYLU | HAPPY POLKA

UCZUCIE KONCENTRACJI

IMG_0897


Olejki eteryczne są zbudowane z lotnych związków aromatycznych. Lotne związki aromatyczne są to małe organiczne molekuły, które mają skłonność do zmieniania swojego stanu z płynnego na gazowy w temperaturze pokojowej. Te molekuły są tak niesamowicie drobne, że jedna kropla zawiera ich około 40,000,000,000,000,000,000. Słowo „lotny” dodatkowo podkreśla ich tendencję do parowania w temperaturze pokojowej. Ta właściwość sprawia, że tak silnie pachną. Kiedy pierwszy raz otworzysz buteleczkę olejku eterycznego to cały czas będzie docierać do Ciebie ten aromat, nawet z większej odległości. Fizyczne i chemiczne właściwości lotnych związków aromatycznych pozwala im szybko przekształcić się w stan gazowy, przemieścić się przez powietrze i wejść w reakcję z receptorami węchowymi w nosie.

Olejki eteryczne mogą się składać z różnych związków z różną identyfikacją chemiczną. Na przykład olejek brzozowy jest całkowicie złożony z jednego związku: salicylanu metylu. Nard z drugiej strony zawiera setki związków. Większość olejków wypada pomiędzy tymi dwoma skrajnościami. Na przykład Kadzidłowiec zawiera ponad 65 różnych związków chemicznych w różnych ilościach.

Różne związki w olejkach eterycznych znane są jako komponenty. Każdy komponent ma własną odrębną strukturę, znaczy to, że kształt, rozmiar, układ wiązania chemicznego w tej molekule jest unikatowy. Różnica komponentów w olejku eterycznych determinuje zarówno aromat olejku jak i jego dobrodziejstwo.

Ponieważ każdy olejek eteryczny ma wyjątkowy chemiczny makijaż i aromat, może być użyteczne połączenie kilku
olejki eteryczne w jeden dyfuzor, aby stworzyć nową mieszankę, która zapewni podnoszące lub uspokajające korzyści.
Aby stworzyć mieszankę olejków eterycznych, która będzie promować środowisko, aby poprawić uczucie
koncentracji, połącz kilka kropli olejków eterycznych o właściwościach uspokajających lub wznoszące. Tu jest kilka
pomysłów, które będą promować przyjazne uczucie koncentracji.

Więcej Informacji znajdziesz >>
TUTAJ <<