10 SPOSOBÓW NA ODSTRESOWANIE | BLOG IN STYLE | HAPPY POLKA

10 SPOSOBÓW NA ODSTRESOWANIE

Photo 09-07-2018, 08 24 17

Stało się prawie banałem - współczesne życie jest obciążone stresem, a prawie wszyscy są ironicznie zbyt zajęci, by sobie z tym poradzić. Łatwo jest to usprawiedliwić i powiedzieć, że pracujemy najlepiej pod wpływem stresu, że stres jest świetnym czynnikiem motywującym. Jest to częściowo prawda; dobry typ stresu, znany jako "eustress", pomaga nam uchwycić ten moment i dodaje nam sił do osiągnięcia namacalnego celu.

Z drugiej strony, istnieje również zły stres, zwany "niepokojem", który może być szkodliwy na dłuższą metę. Kiedy spotykamy się z dowolnym typem stresu w naszym codziennym życiu, nasze ciała reagują wydzielając hormon zwany kortyzolem. Kortyzol pomaga nam reagować na przejściowe stresy, takie jak stres spowodowany terminami. Ale naukowcy twierdzą, że zbyt dużo kortyzolu może powodować przyrost masy ciała, negatywne emocje, uczucie dyskomfortu w stawach i wiele innych.

Niestety uczucie lęku i stresujące sytuacje nie znikną tak po prostu. W tym miejscu radzenie sobie z naszym stresem staje się priorytetem. Zarządzanie codziennym stresem sprowadza się do kilku prostych i szybkich rozwiązań wymienionych poniżej. Chociaż lista ta nie jest wyczerpująca, jest to początek w pomaganiu sobie. Jest to wybór najłatwiejszych rozwiązań, a następnie ich codzienna praktyka może przynieść super rezultaty.

1. W każdej sytuacji znajdź chwilkę - dwie minuty na oddychanie. Nie mówimy tu tylko o oddychaniu głęboko jako formy medytacji co jest niezawodne, mam namyśli tutaj po prostu zwykły oddech o którym często zapominamy.
Jeśli możesz, używając ćwiczeń oddechowych 4-7-8. Co oznacza oddychając tylko przez nos, policz do czterech, a następnie policz do siedmiu, gdy wstrzymujesz oddech, i policz do ośmiu podczas wydechu. Powtórz cykl jeszcze trzy razy. To powinno potrwać około dwóch minut. Pomoże Ci to skoncentrować się na swoim ciele i poprawi oddychanie.

2. Pij ziołową herbatę. Jeśli nigdy nie próbowałeś ziołowej herbaty, teraz może być dobry moment, aby spróbować i zobaczyć jak możemy na to zareagować. Pomocne są herbaty, takie jak melisa, mięta pieprzowa, rumianek lub męczennica. Możesz wlać kroplę olejków eterycznych, takich jak rumianek rzymski, lawenda lub melisa. Samo picie ciepłej herbaty może być również kojące i relaksujące. Po prostu doładowaniem, którego potrzebujesz na cały dzień.
A jak zamówić olejki zapraszam TUTAJ.

3. Wyjdź na zewnątrz na świeże powietrze. Chociaż jest to łatwiejsze do zrobienia, gdy jest ładna pogoda, nawet jeśli warunki nie sprzyjają, dobrze jest zażyć kilka minut świeżego powietrza każdego dnia. Połączenie ze światem zewnętrznym i naturą może pomóc w ponownym ustawieniu ostrości zmysłów i lepszym samopoczuciu. Jeśli nie możesz wyjść na zewnątrz w tym momencie, sięgnij po olejek Vetiver. Jego uspokajający aromat uziemia emocje i jest idealny w rozpylaczu. Możesz też umieść krople w dłoniach, rozetrzeć i wchłonąć głęboko olejek wdychając bezpośrednio z dłoni.

4. Ćwicz przez co najmniej 30 minut dziennie, 3-5 razy w tygodniu. Wiadomo, że ćwiczenia podnoszą poziom produkcji endorfin, poprawiają samopoczucie i pomagają pozbyć się podrażnień dnia.

5. Wyznacz 5-10 minut rano na medytację. W szczególności w medytacji medytacja polega na byciu uziemionym fizycznie i psychicznie i osiągnięciu rozszerzonego stanu świadomości. Możesz zacząć medytować, wybierając spójny czas i miejsce, a następnie wybierając coś, na czym chcesz się skupić. (Przykłady różnych skupień obejmują pomocną intencję lub afirmację, takie jak "Jestem zrelaksowany", licząc twój oddech jak w punkcie numer jeden, lub wizualizując twoje ulubione miejsce w naturze i próbując skupić się tylko na tym.) Nie zniechęcaj się jeśli twój umysł zaczyna wędrować, po prostu skup się ponownie na swoim celu. Możesz także zwiększyć efekty medytacji poprzez rozprowadzanie olejków uspokajających, takich jak
Frankincense, podczas treningu. Istnieje wiele innych sposobów medytacji. Spróbuj różnych rodzajów, zanim zdecydujesz, jak włączyć je do codziennego życia.

Pozwól sobie na masaż dłoni. Według badań z 2008 r. Opublikowanych przez Journal of Alternative and Complementary Medicine, pięciominutowy masaż dłoni może obniżyć poziom stresu. Jeśli nie możesz znaleźć nikogo, kto może Ci wymasować dłonie, możesz to zrobić sama. Aby zmniejszyć skutki codziennego stresu, umieść kroplę
Ylang Ylang lub AromaTouch® i trochę frakcjonowanego oleju kokosowego w dłoniach i powoli masuj dłoń, używając techniki AromaTouch

Zastosuj PastTense® lub doTERRA Peace®. To uziemiające i kojące mieszanki, wygodne i łatwe w użyciu bo w buteleczkach typu "roll-on". Możesz zastosować mieszankę na skronie, nadgarstki lub kark wtedy, gdy potrzebujesz szybko złagodzić uczucie stresu czy lęku.

Upewnij się, że wysypiasz się. Dr David K. Hill, główny doradca
doTERRA, twierdzi, że "wystarczająca ilość odpoczynku zapewnia ciału możliwość odzyskania sił po bieżącej aktywności, podniesienia poziomu energii i zmniejszenia skutków stresu". Jeśli obecnie zmagasz się kłopotem ze snem, rozpyl doTERRA Serenity® około 30 minut przed pójściem spać lub przyjmują doTERRA Serenity® Softgels- wygodne kapsułki.
Zapraszam na webinar JAKIE OLEJKI NA DOBRY SEN.

7. Wsparcie najbliższych. To może być nasza najważniejsza wskazówka, ponieważ chociaż trudno jest dotrzeć do innych, gdy czujesz się przytłoczony, czasami trzeba polegać na innych żeby uzyskać pomoc. Nie próbuj iść samemu. Nawet jeśli stres jest spowodowany czymś, co czujesz, że musisz zrobić sam. Trzeba mieć kogoś, kto mógłby Cię wysłuchać lub uściskać (udowodniono, że pomaga w stresie), może pomóc ci więcej, niż zdajesz sobie sprawę.

I pamiętaj zawsze możesz pogadać z nami.
https://www.doterra.com/US/en/blog/healthy-living-ways-to-de-stress