JAK UŻYWAMY OLEJKI U DZIECI | BLOG W STYLU | HAPPY POLKA

JAK UŻYWAMY OLEJKI U DZIECI

onguard

Jak każda mama, założę się Ty również, borykasz się z rożnymi problemami jakie przynosi wychowanie naszych najmłodszych.
Chce dać to co najlepsze mojej rodzinie, wspomóc ich emocje by wzmocnić ich fizyczną reakcje.
Używanie olejków doTERRA może wspierać zdrowy tryb życia.

Być może dopiero zaczęłaś używać olejki, nie jesteś pewna, czy są one całkowicie bezpieczne dla naszych dzieci.
Jako mama niesamowitego synka, powiem ci, że produkty doTERRA mogą być wspaniałe dla naszych dzieci. Lubimy je bardzo i codziennie używamy w naszym domu. Jeśli używasz z rozwagą i zdrowym rozsądkiem, możesz bezpiecznie czerpać korzyści, jakie olejki mają do zaoferowania.

Oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

1. Olejki eteryczne to nie nowość. Choć może się wydawać, że olejki eteryczne są tylko najnowszym odkryciem, to od tysiącleci są używane przez ludzi na całym świecie. Olejki eteryczne zawierają składniki, które będą rozpoznawane przez nasze systemy organizmu i odpowiednio traktowane. Bądźcie pewni, że jeśli użyjecie olejków eterycznych na swoich dzieciach, nie będziecie pierwsi.

 
2. Dzieci nie są małymi dorosłymi. Pamiętaj, że olejki są silnie skoncentrowane i potrzebujesz tylko bardzo małej ilości, aby osiągnąć skuteczność, szczególnie jeśli chodzi o maluchy. Dostosuj dawki odpowiednio. Zobacz zalecane ilości.

 
3. Rozcieńczyć. Skóra dzieci różni się od skóry dorosłych; jest cieńsza, delikatniejsza i generalnie bardziej czuła. Mimo, że większość olejków nie jest drażniąca na skórę (szczególnie na spodzie stóp, gdzie skóra jest najgrubsza), dobrym pomysłem jest rozcieńczenie olejku eterycznego dobrym olejem bazowym przed zastosowaniem u dzieci. Nadal będziesz czerpać te same korzyści z olejku eterycznego ale dodajesz dodatkową wilgoć i pielęgnujesz delikatną skórę dziecka poprzez użycie oleju bazowego. Produkty doTERRA Touch są do tego świetne i są naszymi ulubionymi!

 
4. Rozpylanie. Aromaterapia to doskonały sposób na czerpanie korzyści z olejku eterycznego bez obaw o reakcje skórne. Wdychane olejki eteryczne od dawna są badane pod kątem ich zdolności do uczucia odprężenia czy koncentracji. Również wpływu na podniecenie, dobre samopoczucie. Dodatkowo, rozproszone olejki mogą wspierać zdrowsze środowisko wewnętrzne. To zawsze premia, gdy masz dom z dziećmi.


5. Oleje DLA DZIECI, nie PRZEZ DZIECI. Etykiety buteleczek doTERRA przypominają nam, aby trzymać je poza zasięgiem dzieci. Dzieci nie zrozumieją siły działania olejków eterycznych - wiedzą tylko, że te cudowne płyny pachną boskością i mogą z nich korzystać. Dorośli, a nie dzieci, powinni zawsze robić aplikacje i robić to rozsądnie.


6. Bądź na bieżąco. Firma doTERRA ma na swoich stronach internetowych mnóstwo informacji o bezpiecznym stosowaniu olejków eterycznych. Cały zespół pracowników pomocy technicznej odpowiada na pytania dotyczące olejków eterycznych i produktów (wystarczy e-mail productupport@doterra.com). I nie bój się rozmawiać o olejkach z lekarzem rodzinnym lub pediatrą - pracownikami służby zdrowia. Holistyczne podejście do zdrowia pacjentów, dostęp do innej literatury medycznej, może pomóc w podejmowaniu decyzji medycznych

 

Nie wiesz od czego zacząć? Oto niektóre z ulubionych produktów doTERRA w naszym domu i sposoby, w jakie można ich używać z dziećmi.

 

1.
doTERRA Touch®. Te produkty są niesamowite, ponieważ są wstępnie rozcieńczone. Młoda skóra różni się od skóry dorosłej - jest cieńsza, delikatniejsza i generalnie bardziej wrażliwa. To świetny pomysł, aby rozcieńczyć wszystkie olejki eteryczne przed zastosowaniem ich u dzieci, a ten zestaw doskonale to pokazuje.

 

2. Produkty doTERRA OnGuard®. Uwielbiamy wszystkie produkty zawierające doTERRA OnGuard. Są bardzo przyjazne dla dzieci. Pasta do zębów jest cudowna. Moje dzieci cieszą się smakiem i cieszę się, że nie są pełne chemikaliów, których nawet ja nie potrafię wymówić.
Koncentrat do czyszczenia sprawia, że ​​łazienka jest świeża i nie muszę się martwić toksycznymi pozostałościami. No i oczywiście, dyfuzujemy doTERRA OnGuard jak szaleni podczas zimowych miesięcy. WIĘCEJ

 

3.
doTERRA Balance® i doTERRA Serenity®. Te mieszanki zrobiły cuda dla naszej rodziny. Niedawno się przeprowadziliśmy, a moje dzieci miały problemy z zasypianiem w swoich nowych pokojach. Miły masaż tymi olejkami (rozcieńczony i nałożony na podeszwy stóp) pomógł wszystkim poczuć się zrelaksowanym i uziemionym w nowym otoczeniu. Często wracamy do tych mieszanek, gdy dopadają nas stresy życiowe . WIĘCEJ

 

4.
Olejki cytrusowe. Codziennie rozprowadzamy olejki, a olejki cytrusowe są ulubionymi produktami moich dzieci. Są tak podnoszące na duchu i energetyzujące - idealne na ponure zimy, kiedy nikt nie ma ochoty wstawać z łóżka. To naturalny sposób na powrót w wakacyjne klimaty. Naszymi ulubionymi są Wild Orange, Lemon i Grapefruit. Nawet rozcieramy olejki w dłoniach i przykładamy je do nosa, aby utworzyć "namiot zapachowy". (Pamiętaj, aby unikać ekspozycji na słońce po zastosowaniu olejków cytrusowych miejscowo!)

 

5.
Correct-X®. Zawsze mamy ten produkt pod ręką podczas naszych przygód na świeżym powietrzu; wspaniale jest mieć coś naturalnego i skutecznego. Maść z olejkami eterycznymi, idealna na potłuczenia, siniaki, ugryzienia.