JAK UŻYWAM OLEJKI EFEKTYWNIEJ? | BLOG W STYLU | HAPPY POLKA

JAK UŻYWAM OLEJKI EFEKTYWNIEJ?

Image from iOS


Różne rodzaje olejów przewodzących

O ile łatwe i najbardziej znane jest użycie olejków eterycznych przez dodanie ich do dyfuzora, może być równie korzystne lub nawet bardziej korzystne stosowanie olejów miejscowo, w zależności od wyników, które chcesz zobaczyć. Właśnie tam oleje nośnikowe są bardzo użyteczne, aby mieć je pod ręką.

Co to jest olej nośny ? Oleje nośnikowe są olejami roślinnymi o niewielkim zapachu lub bezwonnym do rozcieńczania olejków eterycznych. Nie są lotne jak olejki eteryczne i są trwałe w przechowywaniu. Przenosząc olejki eteryczne do skóry, oleje nośnikowe rozcieńczają moc oleju. Nie oznacza to jednak, że olejek jest mniej skuteczny. Przeciwnie, oznacza to, że olejki eteryczne lepiej wchłaniają się w skórę, ponieważ nie wyparowuje tak szybko. Rozcieńczenie jest również konieczne w przypadku niektórych "gorących" olejków eterycznych i zawsze jest dobrym pomysłem, gdy używa się olejków z dziećmi lub dla osób o wrażliwej skórze. W razie wątpliwości zawsze rozcieńczaj.

Który z olej nośny jest najlepszy?

Badanie online olejów nośnikowych może być przytłaczające, ponieważ istnieje wiele różnych typów, których można używać. Należy pamiętać, że najlepiej używać takiego oleju który jest w 100 procentach czysty. W ten sposób profil chemiczny olejku eterycznego zostaje zachowany, a olej łatwo rozpuszcza się. W przeciwnym razie olej nośnikowy może potencjalnie zmienić wyniki lub konkretne korzyści, jakich pragniesz.

Substancje takie jak masło, tłuszcz roślinny i wazelina nie powinny być stosowane jako oleje nośnikowe, ponieważ nie wchłaniają się one w skórę na wymaganym poziomie.

Więc jakie są dobre oleje nośne ? Sporządziliśmy listę najbardziej znanych olejów nośnikowych :

Frakcjonowany olej kokosowy.
Olej kokosowy jest bogaty w przeciwutleniacze i witaminę E. Jednak gruby, nierafinowany olej kokosowy, który można znaleźć w sklepie spożywczym, nie jest tak użyteczny do celów aromaterapii, ponieważ nie wchłania się łatwo w skórę. Frakcjonujący olej kokosowy idealnie nadaje się do aromaterapii. Proces frakcjonowania oleju kokosowego powoduje oddzielenie łańcuchów kwasów tłuszczowych i daje płynną konsystencję. Nic nie jest dodawane do samego oleju, aby zrobić to w ten sposób. Daje to olejowi znacznie dłuższy okres trwałości i tworzy olej, który nie jest tłusty, lekki i lepszy do wchłaniania.

Słodki olejek migdałowy.
Doskonały do ​​wszystkich rodzajów skóry i zastosowań zewnętrznych, olej migdałowy jest dość dobrze wchłaniany przez skórę. Ma lekko orzechowy zapach, ale nic nie przytłacza. To świetny olej do pielęgnacji twarzy, ponieważ pomaga nawilżyć. Należy jednak pamiętać, że nie jest on przeznaczony dla alergików na orzechy, ponieważ często jest wytwarzany w tych samych fabrykach, co olej arachidowy.

Olej jojoba.
Mimo że jest nazywany olejem, jojoba (wymawiane ho-ho-ba) jest w rzeczywistości ciekłym woskiem. Bezwonny, o złocisto-żółtym kolorze, jojoba jest kolejnym popularnym olejem nośnikowym, ponieważ doskonale nadaje się do włosów i pozostawia skórę nawilżoną bez intensywnego blasku. Jest bardzo podobny do oleju, który twoja skóra wytwarza naturalnie i może być dobry dla skóry tłustej.

Olej z pestek winogron.
Olejek ten jest bogaty w kwas linolowy i bardzo nawilża, szczególnie w przypadku delikatnej skóry. Często będziesz widzieć go na liście składników wielu kosmetyków. Jego aromat jest jasny i słodki, a jego kolor jest wyraźny. Może być dobrym olejem do użytku w przypadku sporadycznych skaz.

Oliwa z oliwek.
Chociaż może być ciężki, oleisty i silniejszy w porównaniu z innymi, korzyści płynące z oliwy z oliwek są wysokie zarówno w witaminach, jak i minerałach. W zależności od ilości i stopnia rozcieńczenia olejku eterycznego oliwa z oliwek może pokonać zapach.

Jak i czego należy rozcieńczyć

Po znalezieniu wybranego oleju nośnikowego można rozpocząć rozcieńczanie olejków eterycznych zgodnie z wymaganym współczynnikiem rozcieńczenia. Poniższe współczynniki rozcieńczenia powinny dać ci dobry pomysł, od czego zacząć:


Na jedną łyżeczkę oleju nośnego dodaj:

1 kropla olejku eterycznego na 1% stosunek
2 krople za 2%
5 kropli za 5%

Jedna łyżka oleju nośnego :

3 krople olejku na 1%
6 kropli za 2%
15 kropli za 5%

Jedna płynna uncja oleju nośnego:

6 kropli olejku na 1%
12 kropli za 2%
30 kropli za 5%


Jeśli chodzi o stosowanie olejków eterycznych w miejscu, oleje doTERRA są podzielone na trzy kategorie. Zgrabny, rozcieńczony i delikatny. Oleje należące do kategorii Dilute to te, które mają wysoką zawartość szczególnie silnych składników, takich jak fenole. Kasja, kora cynamonu, goździk, oregano i tymianek należą do tej nazwy.
Dla dzieci i osób o wrażliwej skórze szczególnie ważna jest kategoria wrażliwości. Zawsze rozcieńczyć oleje w tej kategorii, gdy używasz ich na skórze po raz pierwszy. Oleje w kategorii Sensitive obejmują:


Bergamot
Black Pepper
doTERRA Breathe
unknown
Cedarwood
doTERRA Cheer
unknown
Copaiba
Deep Blue
unknown
Eucalyptus
Fennel
doTERRA Forgive
unknown
Geranium
Ginger
Lemongrass
Lime
doTERRA Motivate
unknown
doTERRA On Guard
unknown
doTERRA Passion
unknown
Peppermint
Petitgrain
Slim & Sassy
unknown
Spearmint
Wintergreen


Pozostałe oleje doTERRA zostały zaklasyfikowane jako czyste, jeśli są przeznaczone do stosowania miejscowego. Jeśli olej jest zaklasyfikowany jako czysty, dla większości ludzi nie spowoduje to wrażliwości. Jeśli jednak chcesz być bezpieczny, gdy po raz pierwszy wypróbujesz olej, zawsze możesz go przetestować, rozcieńczając go olejem nośnikowym i nakładając go na niewielką część skóry.
JAK UŻYWAĆ OLEJKI BARDZIEJ EFEKTYWNIE”Miejscowa aplikacja: rozcieńczyć lub nie rozcieńczyć

< Artykuł został pierwotnie zamieszczony w jesiennym magazynie LIVING Fall 2015 >

Każdy, kto zastosował miejscowo DOTERRA Deep Blueunknown Soothing Blend przed i po treningu wie, jak szybko i intensywnie to działa. Ale uczucie chłodzenia czasem może być trochę silne dla małych dzieci lub osób o wrażliwej skórze. Rozcieńczanie olejków eterycznych w oleju nośnikowym przed aplikacją jest doskonałym sposobem na zmniejszenie wrażliwych reakcji skórnych na niektóre olejki eteryczne, ale czy zmniejszy to jego skuteczność? Odpowiedź może cię zaskoczyć. Ostatnie badania sugerują, że rozcieńczanie olejków eterycznych do zastosowań miejscowych nie tylko nie zmniejsza skuteczności, ale może mieć pewne zalety.

LIPOFILNOŚĆ

Skóra jest jednym z największych organów w ciele, zarówno pod względem powierzchni, jak i wagi. Chociaż reguluje kilka aspektów fizjologii i kieruje czuciowym odbiorem, jest przede wszystkim protektorem. Skóra działa jak bariera chroniąca narządy wewnętrzne przed zmianami temperatury, ciśnienia i uderzeń mechanicznych. Działa również jako obrońca przed niechcianymi obcymi czynnikami, takimi jak wirusy i bakterie, i robi to z niesamowitą biegłością. Przez tysiące lat uważano, że skóra jest zasadniczo nieprzepuszczalna, ale współczesne badania wykazały, że nie jest ona szczególnie skuteczna w utrzymywaniu w wodzie substancji rozpuszczalnych w tłuszczach.

W jaki sposób olejki eteryczne przenikają przez skórę, gdy jest stosowany miejscowo, jest fascynującym procesem i jedną z najważniejszych koncepcji zrozumienia, jak olejki eteryczne wpływają na nasze zdrowie. Olejki eteryczne są lipofilowe, co oznacza, że ​​są przyciągane i rozpuszczalne w substancjach tłuszczowych. Rozpuszczanie olejków eterycznych w nośniku przed zastosowaniem akcentuje tę właściwość, zapewniając szereg korzyści.

KORZYŚCI Z ROZCIEŃCZANIA

Rozcieńczanie jest jednym z najważniejszych aspektów skutecznego stosowania miejscowego; to także jeden z najbardziej niezrozumianych. Przy prawidłowym stosowaniu wykazano, że oleje nośnikowe poprawiają miejscowe nanoszenie olejków eterycznych na kilka różnych sposobów. Odparowanie jest głównym problemem w stosowaniu miejscowym, ponieważ ciepło ciała i skóra stanowią potężną barierę. Jedną z najważniejszych korzyści wynikających z rozcieńczenia jest to, że spowalnia ona migotanie lotnych związków aromatycznych, w dużej mierze poprzez jedną z podstawowych praw dynamiki płynów: zmniejszenie powierzchni substancji wystawionej na działanie powietrza zmniejsza szybkość parowania. Po rozcieńczeniu okazało się, że składniki chemiczne oleju eterycznego przechodzą przez naskórek wydajniej niż w przypadku stosowania samych olejków.

WPROWADZENIE DOTERRA TOUCH KIT

Możesz teraz znaleźć najbardziej popularne olejki eteryczne doTERRA w bazie frakcjonowanego olejku kokosowego doTERRA do łatwej w użyciu aplikacji.

Zrozumienie właściwego rozcieńczenia jest ważnym czynnikiem w bezpiecznym i skutecznym stosowaniu olejków eterycznych. Przede wszystkim, jakakolwiek substancja, która ma bliskie neutralne pH, jak frakcjonowany olej kokosowy doTERRA, nie jest w stanie zmienić składu chemicznego olejku eterycznego. Właściwe rozcieńczenie z odpowiednim nośnikiem nie zmieni skuteczności. Jedną z najczęstszych obaw jest stosowanie olejków eterycznych u osób o wrażliwości, zwłaszcza dzieci. Chociaż wrażliwość jest rzadkością, gdy przestrzegane są odpowiednie wytyczne dotyczące stosowania, a także zmniejsza się szybkość parowania, a zatem dodatkowo ogranicza się narażenie, rozcieńczenie pozwala uzyskać jeszcze większy margines bezpieczeństwa. Rozcieńczenie wymaga użycia mniejszej ilości olejku dla tego samego efektu. Podczas próbowania nowego olejku lub przy stosowaniu cieplejszych olejków, takich jak oregano lub tymianek, rozcieńczenie może zmniejszyć ryzyko reakcji nadwrażliwości i zapewnić idealną okazje do odkrycia, które olejki eteryczne działają najlepiej w danej sytuacji.

Wraz z poprawą wydajności aplikacji, istnieją również dodatkowe korzyści z używania frakcjnowanego oleju kokosowego doTERRA jako nośnika. Ma lekki efekt zmiękczający i jest doskonały dla Twojej skóry. W przeciwieństwie do innych olejów roślinnych, nie pozostawia nieprzyjemnych tłustych pozostałości ani nie zakłóca cennych właściwości olejku eterycznego, który przenosi. doTERRA Frakcjonowany olej kokosowy jest również bardzo stabilny, więc nie musisz się martwić, że zjełczeje. Nauka używania doTERRA Fractionated Coconut Oil odpowiednio jako nośnik poprawi wrażenia dla całej Twojej rodziny.

Pomimo coraz większej ilości dowodów na korzyści wynikające z rozcieńczenia, obie metody miejscowego stosowania mają swoje miejsce w rozwijającym się modelu skutecznego stosowania olejków eterycznych. Wiele olejków eterycznych doTERRA można stosować bezpiecznie i skutecznie, ale właściwe rozcieńczenie można stosować w dowolnym momencie i może nawet oferować pewne korzyści.

Na podstawie Dr. Hill Artykułu¬ tłumaczy
Aneta Szarek, Dowiedz się więcej o rozcieńczaniu tutaj: http://bit.ly/2CjeMMD
Różne rodzaje olejów nośnikowych: http://bit.ly/2FjgXUb