JAK LECZYĆ BEZSENNOŚĆ? | BLOG W STYLU | HAPPY POLKA

JAK LECZYĆ BEZSENNOŚĆ?


Photo 06-04-2018, 10 25 12

Jesteśmy świadomi, iż wszystko, co robimy podczas codziennej rutyny wpływa na nasze zdrowie i samopoczucie. 
Dlaczego jednak często zapominamy, że nasza potrzeba snu jest tak samo ważna dla naszego zdrowia, jak, ćwiczenia, jedzenie?
Znalezienie zdrowego sposobu radzenia sobie z emocjami i stresem to ważna część naszych czasów, ale przygotowanie naszego umysły i ciała do odpoczynku i regeneracji w nocy, jest równie ważne. Chociaż nie wszyscy zdają sobie z tego sprawę.
Główne konsekwencje braku snu, to osłabienie, ospałość, brak koncentracji. 
Jednak jego brak, lub słaba jakość może mieć dużo większy wpływ na nasz organizm i jego funkcje życiowe.


Istnieją dziesiątki środków zaradczych, produktów i sposobów, które mogą pomóc
wspierać sen. Jednak każda osoba jest inna, a to, co działa dla jednej osoby, nie musi być skuteczne dla innej.
Olejki eteryczne były używane przez tysiące lat, w celach uspakajających i kojących, które mogą pomóc rozluźnić ciało i umysł.
Unikalne właściwości chemiczne występujące w niektórych olejkach eterycznych sprawiają, że mają one wpływ na otoczenie i jakość snu.
Ponieważ istnieje bardzo szeroki wybór olejków eterycznych,
a każda osoba reaguje inaczej na olejki i ich korzyści, każdy może znaleźć aromat, który zadziała na niego najlepiej.
Nie istnieją dwie osoby które będą miały dokładnie taką samą reakcję na pojedynczy olejek, co oznacza, że każdy może eksperymentować, tak by znaleźć olejek eteryczny odpowiedni dla jego potrzeb. 


Poniższe kompozycje są stworzone w celu wspierania snu. 

‘Senne Noce’

To niesamowicie przyjemnie pachnąca mieszanka. Użyj ‘Senne noce’ 30 minut przed snem, aby przygotować się do spokojnego snu.  Kompozycja ta uspokoi to twój umysł, uspokoi Ciebie.  Jest doskonała dla tych, którzy mają problemy z zasypianiem i pragną przespać spokojnie całą noc. „Senne Noce” głęboko rozluźnia ciało i umysł. Uspokaja serce i sprawia, że czujesz, że wszystko jest w porządku. Poczujesz, że stopniowo rozproszysz stres dnia. Uwaga * Jeśli jesteś osobą bardzo wrażliwą (czyli wrażliwą na uczucia innych ludzi i wrażliwą na otoczenie), to zalecam wyeliminowanie olejku Lavender z tej mieszanki. Około 95% populacji bardzo dobrze reaguje na Lawendę. Ale na pozostałych 5% olejek ten działa przeciwnie. Jeśli nie jesteś pewien nadwrażliwości, możesz najpierw przetestować Lavender. 

KROPLA 1 JUNIPER BERRY 1 CEDARWOOD 1 WILD ORANGE 1 LAVENDER SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:  Do 10 mil szklanej buteleczki z rolką dodaj wymienione powyżej olejki. Wypełnij resztę buteleczki olejem bazowym, jak np. odtłoczony olejek kokosowy lub inny olej w formie ciekłej.  Stosuj olejek na tył karku, nadgarstki, za uszami dwa razy dziennie przez dwa tygodnie. 

JUNIPER BERRY pomaga pozbyć się lęku przed słuchaniem siebie. Ludzie często oglądają programy / filmy, czytają książki lub pracują, dopóki nie zasną, ponieważ boją się słuchać siebie. Juniper Berry pokazuje, że twój umysł nie jest strasznym miejscem, zamiast tego jest światło i piękno, które w nim mieszka. Takie uczucie przygotowuje cię do słodkiego snu CEDARWOOD zapewnia komfort wiedząc, że jesteś kochany i chroniony DZIKA POMARAŃCZA przynosi przyjemne myśli LAVENDER uspokaja ducha, dzięki czemu można się zrelaksować w głębokim śnie

WIĘCEJ PODOBNYCH KOMPOZYCJI