GOŹDZIK | BLOG W STYLU | HAPPY POLKA

GOŹDZIK

Screen Shot 2018-11-04 at 14.19.12

Przez ponad 2000 lat kultury indyjskie i azjatyckie zachwycały się pąkami wiecznie zielonego goździka, zarówno ze względu na jego potężny smak, jak i niezwykłe korzyści zdrowotne. Całe goździki są nadal powszechnie używane w wielu kuchniach dzisiaj, ale jest to olejek goździkowy, który ma homeopatów, lekarzy i społeczność zdrowia.

Wykazano, że olejek goździkowy łagodzi ból zęba, leczy urazy i poprawia problem skóry. Od wieków stosowany jest jako silny afrodyzjak, a także jako pomoc w leczeniu zaburzeń trawienia, infekcji oczu i problemów z układem oddechowym. Olejek eteryczny z goździka należy do gorących olejków dlatego, należy go stosować w rozcieńczeniu w stosunku 1: 4 z olejem nośnikowym, takim jak olej kokosowy, jojoba lub olej z pestek winogron, który można następnie wmasować w skórę lub bez rozcieńczenia stosować jako składnik egzotycznego posiłku.

Olejek goździkowy stał się tak popularny ze względów leczniczych, że obecnie jest dodawany do mydeł, perfum i produktów do pielęgnacji skóry. Służy również jako skuteczny środek odstraszający owady, a także odstraszające koty (więc uwaga podczas dyfuzowania na nasze futrzaki mruczki)

Oto 9 powodów, aby wymienić olejek goździkowy w swoim stylu życia:

  • Oczyszcza skórę

Przeprowadzono badania na Uniwersytecie w Buenos Aires, aby zaobserwować wpływ olejku goździkowego na gronkowca złocistego, rodzaj bakterii, o których wiadomo, że powodują trądzik.

Potężne przeciwdrobnoustrojowe właściwości olejku goździkowego okazały się skuteczne w eliminacji bakterii, co znacznie zmniejszyło ciężkość trądziku.

Jako naturalny środek, aby wyeliminować trądzik, weź 3 krople oleju goździkowego i wymieszaj z 2 łyżeczkami surowego miodu. Wymieszaj razem i umyj twarz jak zwykle Alternatywnie, rozcieńczyć go olejem nośnikowym i nałożyć na dotknięte obszary.

  • Ból zęba

Olejek goździkowy jest stosowany w Azji od ponad 2000 lat jako pomoc homeopatyczna w leczeniu bólu zębów.

W 2006 r. Journal of Dentistry opublikował raport, który potwierdził potężny wpływ na dziąsła, który okazał się tak samo skuteczny jak miejscowe stosowanie benzokainy, wspólnej substancji w praktyce dentystycznej.

Aby złagodzić ból zęba i wspomóc gojenie ropnia, dodaj kilka kropli olejku goździkowego do oleju kokosowego lub innego oleju nośnikowego i nałóż na dotknięty obszar.

  • Candida

Dieta bogata w kwasowość i cukier może zniszczyć równowagę układu pokarmowego i rozrodczego, powodując infekcję grzybiczą znaną jako candida.

Przeprowadzono badanie w celu ustalenia, jak skuteczny olej goździkowy był stosowany w leczeniu zakażeń grzybiczych, a wyniki opublikowano w czasopiśmie Oral Microbiology and Immunology. Naukowcy udowodnili, że olejek goździkowy był równie skuteczny, jak komercyjne leki stosowane w leczeniu candida, ze względu na silne działanie przeciwgrzybicze.

Aby rozpocząć uzdrawianie, dodaj olej z goździków do oliwy lub oleju kokosowego i używaj go do gotowania lub skropienia warzyw.

  • Przeciwutleniacze

Olejek goździkowy okazał się być bogatszy w przeciwutleniacze niż borówki i został uznany za drugi najpotężniejszy przeciwutleniacz na świecie. Zawiera trzydzieści razy więcej przeciwutleniaczy na gram niż jagody, co czyni go jednym z najpotężniejszych składników przeciwstarzeniowych.

Przeciwutleniacze zapobiegają uszkodzeniom wywołanym przez wolne rodniki, które powodują pogarszanie jakości naszych komórek, co pomaga zredukować widoczne i wewnętrzne oznaki starzenia.

Zrób spray w pokoju, dodaj go do kremu lub wmasuj w skórę olejem-nośnikiem.

  • Pasożyty jelitowe

Udowodniono, że właściwości przeciwgrzybicze i przeciwbakteryjne olejku goździkowego są skuteczne w zwalczaniu pasożytów jelitowych. Pasożyty pochodzą z niewłaściwie ugotowanego mięsa, wody pitnej i mogą być wchłaniane przez skórę, gdzie następnie umieszczają się w przewodzie pokarmowym i powodują zaburzenia żołądkowo-jelitowe.

Badania wykazały, że dodanie do diety jednej kropli olejku goździkowego dziennie może skutecznie zniszczyć i wyeliminować pasożyty jelitowe w ciągu dwóch tygodni.

  • Poprawia krążenie

Udowodniono, że składnik olejku goździkowego, znany jako eugenol, skutecznie poprawia krążenie krwi, co pomaga w utrzymaniu organizmu w stanie tlenowym i wolnym od stanu zapalnego.

"Tiger Balm", powszechnie znany starożytny chiński balsam, używa olejku goździkowego jako jednego ze składników do poprawy krążenia, zmniejszenia napięcia mięśniowego i złagodzenia bólu głowy. Zastosuj rozcieńczony olejek goździkowy do skroni lub na nadgarstkach i nogach, aby poprawić krążenie i rozpuścić bóle głowy.

  • Afrodyzjak

Folklor sugeruje, że olejek goździkowy działa jak potężny afrodyzjak, co prawdopodobnie wynika z silnego aromatu i wpływu, jaki ma na krążenie krwi. Poprawione krążenie krwi wspomoże sprawność seksualną i popęd seksualny, a także rozpuści wszelkie napięcia mięśniowe.

Jak <<<<Zamówić olejki >>>>


Wykazano również, że olejek goździkowy podnosi nastrój i poprawia klarowność umysłu, pobudzając nerwy do przyjemności i uczucia euforii.

  • Leczy infekcje

Badania wykazały, że olej goździkowy jest silnym środkiem antyseptycznym i może leczyć rany i siniaki skuteczniej i przy mniejszym bólu.

Eugenol działa przeciwbólowo, niszcząc szkodliwe bakterie, które służą zarówno jako substancja odrętwiająca, jak i lecznicza. Nałóż kilka kropli rozcieńczonego olejku goździkowego bezpośrednio na zaatakowany obszar dwa razy dziennie, aby uzyskać najlepsze rezultaty.

  • Cukrzyca

Mocna dawka przeciwutleniaczy, które goją olejek pomaga oczyścić krew, co poprawia krążenie i jakość komórek krwi.

W Szkocji przeprowadzono badanie, aby sprawdzić, czy olej goździkowy ma jakikolwiek wpływ na regulację stężenia glukozy we krwi i insuliny w celu zapobiegania cukrzycy, a wyniki wskazują na silny związek w goździkowym oleju, znany jako eugenol.

Wykazano, że Eugenol skutecznie poprawia równowagę glukozy we krwi, jak również zmniejsza ryzyko insulinooporności. Dodając kilka kropli olejku goździkowego do swojego dnia, możesz prawdopodobnie zapobiec cukrzycy lub pomóc w skuteczniejszym opanowaniu jej objawów.

Zaleca się wypróbowanie niewielkiej ilości najpierw, aby zaobserwować reakcję organizmu, ponieważ niektórzy ludzie mogą być uczuleni.

Tłumaczenie
Aneta Szarek, artykuł DR. JOSH AXE