BEZPIECZNE UŻYWANIE OLEJKÓW | BLOG W STYLU | HAPPY POLKA

BEZPIECZNE UŻYWANIE OLEJKÓW

53076497_325874658134060_1728236290916220928_n

Artykuł autorstwa Nicole Stevens, MSc

Jeśli masz dzieci w domu, założę się, że odkrywasz potężne sposoby, w jakie olejki i produkty doTERRA mogą wspierać zdrowy styl życia. Być może jesteś trochę zdenerwowany, aby użyć olejków na swoich dzieciach; może nie jesteś pewien, czy są one całkowicie bezpieczne dla młodszych pociech. Cóż, jako naukowiec, który studiował olejki eteryczne przez ponad 15 lat i jako mama dla czterech niesamowitych dzieci, powiem wam, że produkty doTERRA mogą być wspaniałe dla dzieci. Używamy je codziennie w naszym domu. Jeśli te produkty są używane z rozwagą i zdrowym rozsądkiem, możesz bezpiecznie czerpać wszystkie korzyści, jakie mają do zaoferowania.

Jeśli denerwujesz się używaniem olejków eterycznych dla najmłodszych dzieci, oto kilka rzeczy, o których należy pamiętać:

1. Olejki eteryczne nie są nowe. Choć może się wydawać, że olejki eteryczne są tylko najnowszymi i najlepszymi rzeczami, od tysiącleci są używane przez ludzi. Olejki eteryczne zawierają składniki, które będą rozpoznawane przez nasze systemy organizmu i odpowiednio traktowane.

2. Dzieci nie są małymi dorosłymi. Pamiętaj, że olejki są silne i potrzebujesz tylko bardzo małej ilości, aby osiągnąć skuteczność, szczególnie jeśli chodzi o dzieci. Dostosuj dawkowanie odpowiednio. Zobacz zalecane ilości.

3. Rozcieńczyć. Skóra dzieci różni się od skóry dorosłych; jest cieńsza i generalnie bardziej czuła. Mimo, że większość olejków nie działa drażniąco na skórę (szczególnie na dnie stóp, gdzie skóra jest najgrubsza), dobrym pomysłem jest rozcieńczenie olejku w dobrym oleju bazowym przed zastosowaniem u dzieci. Nadal będziesz czerpać te same korzyści z olejku eterycznego - dodajesz dodatkową wilgoć i pielęgnujesz delikatną skórę dziecka. Produkty doTERRA Touch doskonale się do tego nadają. Są naszymi ulubionymi!

4. Rozproszone. Aromaterapia to doskonały sposób na czerpanie korzyści z olejku eterycznego bez obaw o reakcje skórne. Oleje wdychane od dawna są badane pod kątem ich zdolności do zwiększania uczucia odprężenia, zachęty, koncentracji i dobrego samopoczucia. Dodatkowo, rozproszone oleje mogą wspierać zdrowsze środowisko wewnętrzne. To zawsze premia, gdy masz dom z dziećmi.

5. Oleje DLA DZIECI, nie PRZEZ DZIECI. Etykiety na butelkach olejków doTERRA przypominają nam, aby trzymać je poza zasięgiem dzieci. Dzieci nie zrozumieją siły działania olejków eterycznych - wiedzą tylko, że te cudowne płyny pachną boskością i mogą korzystać z nich. Dorośli, a nie dzieci, powinni zawsze wykonywać aplikacje olejkami i rozsądnie to robić.

6. Bądź na bieżąco. DoTERRA ma wiele informacji o bezpiecznym korzystaniu z olejków eterycznych na swoich stronach internetowych. Cały zespół pracowników pomocy technicznej odpowiada na pytania dotyczące olejków eterycznych i produktów (wystarczy e-mail productupport@doterra.com). I nie bój się rozmawiać o olejkach eterycznych z lekarzem rodzinnym lub pediatrą - pracownikami służby zdrowia, takimi jak holistyczna wizja sytuacji zdrowotnej swoich pacjentów, i mają dostęp do innej literatury medycznej, która może pomóc w podejmowaniu decyzji.

Nie wiesz, od czego zacząć? Oto niektóre z ulubionych produktów doTERRA w naszym domu i sposoby, w jakie można ich używać z dziećmi.

1. DOTERRA Touch®. Te produkty są niesamowite, ponieważ są wstępnie rozcieńczone. Młoda skóra różni się od skóry dorosłej - jest cieńsza, delikatniejsza i generalnie bardziej wrażliwa. To świetny pomysł, aby rozcieńczyć wszystkie olejki eteryczne przed zastosowaniem ich u dzieci, a ten zestaw to są wszystkie podstawowe olejki już gotowo rozcieńczone.

2. Produkty doTERRA OnGuard®. Uwielbiamy wszystkie produkty zawierające OnGuard i są bardzo przyjazne dla dzieci. Pasta do zębów jest cudowna. Moje dzieci cieszą się smakiem i cieszę się, że nie są pełne chemikaliów, których nawet ja nie potrafię wymówić. Czysty koncentrat sprawia, że ​​łazienka jest świeża i nie muszę się martwić toksycznymi pozostałościami. I, oczywiście, rozproszamy OnGuard jak szaleni podczas zimowych miesięcy.

3. Balance® i Serenity®. Te mieszanki zrobiły cuda dla naszej rodziny. Niedawno się przeprowadziliśmy, a moje dzieci miały problemy ze snem w swoich nowych pokojach. Miły masaż tymi olejkami (rozcieńczony i nałożony na podeszwy stóp) pomógł wszystkim poczuć się zrelaksowanym i uziemionym w nowym otoczeniu. Często wracamy do tych mieszanek, gdy stresy życiowe każą wszystkim pracować.

4. Olejki cytrusowe. Codziennie rozprowadzamy olejki, a olejki cytrusowe są ulubionymi produktami moich dzieci. Są tak podnoszące na duchu i energetyzujące - idealnie nadają się na ponure zimowe dni, kiedy nikt nie ma ochoty wstawać z łóżka. To naturalny sposób na pogoń za wakacyjnymi marzeniami. Naszymi ulubionymi są Wild Orange, Lemon i Grapefruit. Nawet nakładamy olejki na dłonie i przykładamy je do nosa, "namiot zapachowy" aby wdychać. (Pamiętaj, aby unikać ekspozycji na słońce po zastosowaniu olejków cytrusowych miejscowo!)

5. Correct-X®. Zawsze mamy ten produkt pod ręką podczas naszych przygód na świeżym powietrzu; wspaniale jest mieć coś naturalnego i skutecznego, a jednocześnie delikatnego i nie drażniącego dla wrażliwej młodej skóry.

Tak olejki wprowadziły się do domu i jest nam z nimi dobrze. Fajnie jest widzieć, jak moje dzieci zaczynają rozumieć, które oleje mogą być dobre w różnych sytuacjach i prosząc je w razie potrzeby. Uczą się rozpoznawać własne zdrowie, jednocześnie aktywnie poszukując naturalnych sposobów wspierania nas. Kocham to!


Korzystanie z gorących olejków.

Być może słyszałeś o "gorących" olejkach, o których czasami mówi się w doTERRA. Są to olejki które określamy jako "do rozcieńczania" lub czasami jako "wrażliwe". Jednak określenie "gorący" olej pochodzi z wrażenia, które dają, jeśli są stosowane miejscowo. Te tak zwane gorące olejki mogą dawać uczucie pieczenia, gdy są stosowane na skórze, lub ostre pieczenie, gdy są stosowane wewnętrznie. Oto niektóre z nich :

  • Thyme
Szczególną ostrożność należy zachować przy każdym z tych olejów. Alternatywnie, doTERRA klasyfikuje również inne oleje jako "wrażliwe", ale być może słyszałeś o nich również jako "ciepłe" oleje. To olejki takie jak :

• Black pepper
• Lemongrass
• Wintergreen
• Peppermint


Takie oleje nadal mogą być przytłaczające dla wrażliwych grup osób (to znaczy dla dzieci i osób starszych), jeśli nie są rozcieńczone.

Rozcieńczanie gorącej kategorii olejów jest rekomendacją dla wszystkich osób, niezależnie od ich indywidualnego poziomu czułości. W ten sposób można bezpiecznie stosować takie oleje i dodawać je do repertuaru olejków eterycznych.

Zrób i nie rób tego

Wyjaśnijmy: nie trzeba obawiać się używania gorących olejów pomimo potrzeby rozcieńczania. Aby bezpiecznie i skutecznie korzystać z nich, musisz zachować dodatkową ostrożność. Oto jak:

Bezpiecznie nakładaj gorące oleje miejscowo, rozcieńczając je. W przypadku olejów kategorii gorącej lub rozcieńczonej zaleca się rozcieńczanie jednej kropli oleju olejem do 10 kropli oleju nośnego. W przypadku wrażliwych olejów zalecamy rozcieńczenie jednej kropli oleju w pięciu kroplach oleju przewoźnika. W przypadku dzieci potrzebne jest dodatkowe rozcieńczenie. (Czyste oleje kategorii mogą być stosowane bez rozcieńczania, jeśli jesteś zaznajomiony z olejem, ale rozcieńczenie nigdy nie jest złe, nie szkodzi skuteczności oleju i może pomóc uniknąć nieoczekiwanego podrażnienia skóry.)

Nie dodawaj gorących olejów, a nawet wrażliwych olejków do wody do kąpieli. Ulubiona metoda stosowania miejscowego, najlepsze oleje do użycia w kąpieli są klasyfikowane jako "zadbane". Zawsze mieszaj oleje, które dodajesz do swojej kąpieli z solami Epsom lub mydłem, aby upewnić się, że olej nie unosi się po prostu na wierzchu wody.

Używaj warzywnych kapsułek.
Używając wewnętrznie gorących olejów, nie umieszczaj ich bezpośrednio na języku lub bezpośrednio w jamie ustnej i nie połykaj. Jest to spowodowane ich indywidualnym składem chemicznym i wpływem na ciało; te oleje są po prostu zbyt silne, aby można je było wziąć bezpośrednio, bez zmiany sposobu aplikacji. Ale te oleje można przyjmować wewnętrznie, dodając jedną lub dwie krople do kapsułki wegetariańskiej, a następnie biorąc je z jedzeniem lub dodając je do przepisu.

Bezpiecznie rozprowadź każdy gorący olejek. Możesz bezpiecznie rozprowadzać gorące oleje w powietrze tzn. dyfuzowac.

Określanie poziomu czułości
Aby określić, czy jesteś wrażliwy na olejek czy nie, przeprowadź test płatkowy. Nałożyć jedną lub dwie krople oleju (zawsze z pięcioma lub dziesięcioma kroplami oleju nośnego przy goracych olejkach) na obszar skóry na przedramieniu. Obserwuj tę część skóry przez jedną godzinę w przypadku zauważalnej reakcji, ale najprawdopodobniej reakcja wystąpi w ciągu 10 minut.

Dowiesz się, czy jesteś wrażliwy na dany olejek w oparciu o reakcje w skórze, układzie trawiennym, układzie oddechowym lub innych obszarach ciała. Niektóre oznaki nadwrażliwości na olej obejmują ból, obrzęk lub tkliwość w skórze, podrażnienie skóry, trudności w oddychaniu i rozstrój żołądka.

Co robić, jeśli masz reakcję alergiczną

Jeśli wystąpi reakcja nadwrażliwości na olejki eteryczne w układzie pokarmowym, należy natychmiast przerwać stosowanie tego oleju. Jeśli spożyłeś dużą ilość oleju, skontaktuj się z kontrolą zatruć. Ale jeśli tylko niewielka ilość oleju została skonsumowana, możesz pomóc zmniejszyć wrażliwość, pijąc dużo płynów. W przypadku wystąpienia reakcji skórnej nanosić frakcjonowany olej kokosowy co kilka minut, aż reakcja zostanie zneutralizowana.

Pamiętaj

Olejki eteryczne są silne, a niektóre mają silniejsze reakcje niż inne. Ale w żaden sposób nie oznacza to, że nigdy nie należy używać gorących olejów. Korzyści płynące z używania ich wewnętrznie lub zewnętrznie warte są niezbędnych środków ostrożności.

Na podstawie poniżej artykułu, tłumaczy Aneta Szarek,
Link do oryginału :
https://www.doterra.com/US/en/blog/healthy-living-usi