MIŁOŚĆ DO SAMEGO SIEBIE | BLOG W STYLU | HAPPY POLKA

MIŁOŚĆ DO SAMEGO SIEBIE

Photo 11-02-2018, 00 22 05

Miłość do samego Siebie. Jeśli chodzi o miłość, mamy dwa podstawowe zadania. Jednym z nich, jak większość z nas wie, jest poznanie umiejętności i praktyk, które pozwalają rozwijać relacje międzyludzkie. Druga lekcja jest mniej znana dla większości ludzi, ale jest jeszcze ważniejsza. Musimy także nauczyć się kochać siebie.

Przez miłość własną nie odwołuję się do rodzaju marności, która jest karmiona pieniędzmi, siłą, wpływem, ciałem w stroju gimnastycznym i podziwem innych. Mam na myśli rodzaj miłości, która prowadzi do samoobsługi nie tylko naszego zdrowia fizycznego, ale także umysłu i serca.

Jest to rodzaj miłości, która tworzy dla nas czas i przestrzeń do rozwoju i wykorzystania naszych talentów. To rodzaj miłości, która uwalnia nas od odkrywania i wspierania naszego prawdziwego celu w życiu.

Aby stać się prawdziwie szczerzy w naszej miłości, musimy spojrzeć na to, kiedy działaliśmy w sposób "na pół serca" i kiedy byliśmy "zamknięci w sercu". Musimy również zbadać, kiedy reagowaliśmy w "bezlitosny" sposób.

Naszym największym wyzwaniem jest osiągnięcie "pełności" całego serca. Aby kochać kogokolwiek z całego serca, musimy postawić Siebie na pierwszym miejscu. Musimy zintegrować dwie siły - "ja" i "my".

Pozwólcie, że wyjaśnię trzy rzeczy, które nie są w pełnią serca:

Stały stan szczęścia
Ciągły stan akceptacji, miłości i równowagi
Ciągłe poczucie dobrego samopoczucia
Całość naprawdę oznacza przyjęcie "całej enchilady". Twardzi, smutni, szaleni, przerażeni i uradowani są częścią was. Wdzięczność i niechęć razem tworzą cię w całości.

Twoja akceptacja wszystkich części siebie sprawia, że jesteś w pełni. Oto sześć praktyk, z których każda może nam pomóc znaleźć naszą całość.


1. Spędź ze sobą dobry czas.
Kiedyś usłyszałam, że ktoś mówi, że spędzanie czasu ze sobą jest najlepszą praktyką, jaką możesz zrobić, i nie rozumiałam wtedy, co miał na myśli mówca.

Będąc sama, zawsze czułem, że jestem "sama". Pomyślałem, że jestem samotny z powodu samotności. Wiele lat zajęło mi odkrycie przyjemności chodzenia w naturze, zwiedzania muzeum sztuki czy spędzania czasu na targu, kochając moją firmę tak samo jak z inną osobę.

2. Każdego dnia sprawdzaj, czy Twoja samoocena jest zrównoważona z poczuciem własnej wartości.
Ludzie czasami mylą się z samo-miłością do pobłażania sobie. Wymaganie od samego siebie, gdy nie spełniam moich własnych standardów, jest ważne, ale musi się to odbywać ze współczuciem, wybaczeniem. Uczenie kochania siebie, akceptacji siebie pomimo swoich niedoskonałości pozwala na akceptowanie niedoskonałości innych ludzi.

3. Znajdź praktykę, która Cię centruje.
Medytując i koncentrując się na oddychaniu, niektórzy ludzie mogą odgonić myśli i skupić się; są też inne praktyki, takie jak medytacja Zen, medytacja w chodzeniu, medytacja Vipanassa i wiele innych.

Ponadto istnieją metody centrowania, które są tak samo silne dla autorefleksji; taniec, sztuka, malowanie z intencją, pisanie i modlitwa to tylko kilka przykładów. Wszystkie te metody mają wspólną cechę, pozwalają na wyciszeniu myśli. 

4. Aromaterapia. 
Używanie olejków eterycznych to następna bardzo skuteczna technika otwierania swojej energii na nowe. 

Więcej informacji kliknij TUTAJ

5. Wykonaj inwentaryzację tego, gdzie jesteś teraz. Odkryj to w swoim umyśle.
Ciało: Czy jestem zadowolony ze sposobu, w jaki odżywiam moje ciało? Jak mogę dokonywać jeszcze lepszych wyborów? Przeanalizuj swoje odżywianie, ćwiczenia, fizyczną wytrzymałość i dobre samopoczucie serca.

Umysł: Czy rozwijam się. czy mam poczucie nawadniania umysłu nauką? Czy może stanęłam w miejscu. 

Duch: Czy jestem zadowolony z definicji, jaką mam dla mojego wewnętrznego Ja? Jak mogę bardziej zbliżyć się do samej siebie? Czy jest we mnie miejsce, w którym mogę znaleźć spokój, mądrość i przewodnictwo?

Emocjonalne: Jak radzę sobie z bieżącymi wyzwaniami? Czy istnieje przepływ różnych uczuć, czy też utknąłem na jednej emocji? Czy czuję się zrównoważony?

Społecznościowe: jak jestem połączony z ludźmi w moim życiu (rodzina, przyjaciele, partner, współpracownicy)? Co działa i gdzie chcę wprowadzić zmiany?

5. Rozwinąć codzienną praktykę wdzięczności i zacznij od okazania sobie wdzięczności.
Pogratuluj siebie, za małe duże osiągnięcia które miałeś w ciągu tygodnia. Wypowiedz, kiedy zrobiłeś coś, co było odważne. Podziękujcie sobie za poświęcenie czasu, aby poczuć emocje wdzięczność.

Podczas praktykowania tych kilku technik możesz odkryć coś nowego, akuratnego do danej chwili oraz potrzeby. Przekonasz się, że już masz w sobie moc; musisz tylko znaleźć klucze, aby otworzyć drzwi.

Kiedy czujemy się dobrze w sobie, jesteśmy bardziej skłonni do hojności wobec innych; to związek symbiotyczny. Czujemy uziemione i skoncentrowane myśli na tyle, aby podjąć ryzyko i dotrzeć do innych. Czujemy się bezpiecznie, przyznając się do naszych braków i wybaczając sobie, dzięki czemu możemy z otwartymi sercami otworzyć się na naszych partnerów.

Online <<<<
WARSZTATY >>>> TUTAJ<<<<<<