Bezpieczne pojemniki do stosowania z olejkami

0
416
Bezpieczne pojemniki

 

Bezpieczne pojemniki do stosowania z olejkami eterycznymi.

Jeśli chodzi o moc olejków eterycznych, czasami słyszymy obawy o rodzaj pojemników do stosowania z płynami i produktami DIY (do it yourself, czyli zrób to sam) zawierającymi olejki eteryczne.  Chociaż prawdą jest, że olejek rozpuści tylko niektóre tworzywa sztuczne, to istnieją inne opcje pojemników, które są całkowicie bezpieczne.

Bezpieczne materiały

Istnieje kilka rodzajów bezpiecznych pojemników. Należą do nich szkło, stal i wysokiej jakości tworzywo sztuczne o nazwie HDPE lub polietylen o dużej gęstości.  

Dowiesz się więcej o każdym z nich w  materiale poniżej.

SZKŁO
W przypadku każdego z naszych przepisów DIY zalecamy stosowanie szklanych butelek ze sprayem lub szklanych słoików do przechowywania peelingów, płynów itp. Jest tak, ponieważ szkło jest nieprzepuszczalne dla olejków eterycznych i jest idealnym pojemnikiem do utrzymywania świeżości produktów DIY.  Szkło jest również bardzo łatwe do czyszczenia po użyciu olejów. Wystarczy tylko użyć wody i mydła, aby usunąć pozostałości produktu.

STAL
Roll-ony doTERRA, podobnie jak te z linii doTERRA Touch®, mają kulki wykonane ze stali. Kulki stalowe są nie tylko lepszej jakości niż te z tworzywa, ale także pozwalają na lepszą kontrolę aplikacji. Pomaga również fakt, że stal jest nieprzepuszczalna dla olejków i łatwa do czyszczenia. Butelki na wodę ze stali nierdzewnej są doskonałą opcją, jeśli martwisz się że możesz upuścić i rozbić szklaną butelkę.

HDPE.
Tworzywa sztuczne, które są stosowane w produktach z olejkami eterycznymi (w nakrętkach, dyfuzorach, zakraplaczach itp.), są wykonane z HDPE, znanego również jako tworzywo sztuczne nr 2. To bardzo wysokiej jakości tworzywo sztuczne ma silniejsze wiązania i odpowiednie długości łańcucha, które nie są rozbijane przez olejki eteryczne. Olejki eteryczne nie będą miały wpływu na tworzywa HDPE.

Rozcieńczanie ma znaczenie.

Stopień rozcieńczenia ma w przypadku olejków eterycznych dusze znaczenie. Jest mało prawdopodobne, aby rozcieńczone olejki eteryczne w produktach DIY miały wystarczająco wysokie stężenie, aby wejść w reakcję z pojemnikiem. Jednak lepiej Jest zachować ostrożnożć i używać pojemników szklanych dla DIY, zwłaszcza jeśli planujesz przechowywać domowy środek czyszczący lub produkt do pielęgnacji ciała przez kilka tygodni lub dłużej.

Podobnie jest ze stosowaniem olejków eterycznych w napojach, które również mocno rozcieńczają olejk. 

Kody identyfikacyjne żywicy

Nie wiesz, jak stwierdzić, czy plastikowa butelka na wodę jest bezpieczna, czy nie?  Tworzywa sztuczne mają kod identyfikacyjny, który pomaga zidentyfikować rodzaj tworzywa sztucznego, z którego wykonany jest pojemnik. Prawdopodobnie widziałeś go wiele razy – jest to liczba otoczona trójkątem ze strzałkami. Obecnie istnieje siedem rodzajów tworzyw sztucznych. System ten został ustanowiony w 1988 r., Gdy coraz więcej osób zaczęło uczestniczyć w recyklingu. Więcej TUTAJ.

Inne pojemniki

ALUMINIUM
Niektórzy z was mogą się zastanawiać nad aluminiowymi pojemnikami.  Nie przewidujemy żadnych problemów w stosowaniu olejków eterycznych w pojemnikach aluminiowych, takich jak butelki na wodę. Zalecamy jednak nałożenie kropli olejku na zewnątrz pojemnika, aby sprawdzić, czy aluminium nie uległo zmianie w ciągu kilku minut po nałożeniu olejku.

Jednak aby mieć całkowitą pewność że mamy bezpieczne pojemniki do stosowania z olejkami eterycznymi, warto zaopatrzyć się w produkty z ciemnego szkła, które posłużą nam bardzo długo.

Jeżeli chcesz wiedzieć więcej na ten temat olejków eterycznych zapraszamy do przeczytania artykułu pt. “Olejkowe ABC” lub TUTAJ jeśli chcesz zrobić samemu kosmetyki do pielęgnacji.

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here