Aromaty dla biznesu

0
738
Aromaty dla biznesu

AROMATY DLA BIZNESU

 

Zapach i aromat towarzyszą nam od urodzenia. Podobno węch działa już w życiu płodowym, ponieważ komórki nabłonka węchowego rozwijają się już w 9 tygodniu życia. Bodźce węchowe działają najszybciej ze wszystkich zmysłów. Aromaty mogą sterować wydzielaniem śliny ale też wyciszać lub pobudzać organizm. Otaczanie się zapachami to nie tylko przyjemność ale również korzyści emocjonalne. Odpowiednie dobrane aromaty potrafią umilić dzień i mocno wpłynąć na jego efektywność.
Celem stosowania aromaterapii jest osiągnięcie konkretnych korzyści. Wywołanie określonych emocji wpływa zarówno na wydajność pracy umysłowej jak i fizycznej. Pomaga też poddać się relaksowi i w pełni korzystać np z dobrodziejstw zabiegów SPA. Aromaty ważne są dla każdego biznesu.

Wpływ aromatu na organizm ludzki coraz częściej wykorzystywany jest w wielu baranżach. Okazuje się że aromaty dla biznesu czyli aromamarketing jest interesującą dziedziną i praktycznym narzędziem, które ma znaczący wpływ na decyzyjność kontrahentów, wynik negocjacji biznesowych czy nawet wydajność pracowników.
Wiele badań i obserwacji z całego świata udowadnia że nawet bezwiednie poddajemy się otaczającemu nas aromatowi. Łatwiej podejmujemy decyzje, mamy wrażenie lepszej koncentracji lub bardziej przychylnej atmosfery. Wszystkie te czynniki mogą znacząco podnieść efektywność każdej firmy w zależności od jej potrzeb. Wiele przedsiębiorstw  wykorzystuje fenomen pamięci węchowej aby wpłynąć na klienta i uzyskać większe przychody.

Aromaterapia

Jak to właściwie działa?
Wdychany aromat przez nerw węchowy dostaje się do mózgu. Układ węchowy jest połączony z układem limbicznym, który to odpowiedzialny jest za nasze emocje i wspomnienia. Dlatego tak łatwo ulegamy reakcjom emocjonalnym związanym z zapachem. Są aromaty które większości z nas przywołują dobre, miłe skojarzenia jak np zapach świeżego chleba czy aromat domowego ciasta. Pamięć węchowa to bardzo ciekawe zjawisko, którego mocy nie doceniamy.

Wpływ aromatu

Każdy z nas ma inne skojarzenia dotyczące aromatów. Różne są też nasze odczucia, ale jest kilka zapachów, które okazują się być uniwersalne również jako aromaty dla biznesu. Można je wykorzystać do wzmocnienia kreatywności,  produktywności czy relaksu np w miejscach pracy,  siłowniach czy salonach odnowy biologicznej. W zależności od potrzeb można stosować pojedyncze aromaty lub tworzyć własne indywidualne kompozycje, które mogą stać się również zapachem marki kojarzonym z konkretną firmą.

Jakość ma znaczenie

O sile oddziaływania aromatu decyduje jego skład chemiczny. Dokładniej mówiąc naturalny skład chemiczny roślin z jakich dany aromat jest wytwarzany. Zapachy syntetyczne, nawet wysokiej jakości będą tylko substytutem naturalnych składników. Często syntetyczne aromaty mają drażniący, obciążający a nawet szkodliwy wpływ na organizm ludzki. Naturalne aromaty mają siłę roślin z jakich są pozyskiwane. To skład chemiczny danej rośliny odpowiada za jej oddziaływanie. Korzystając z naturalnych olejków eterycznych wdychamy prozdrowotne substancje które dostarcza nam natura.

O sile olejku eterycznego decyduje jakość rośliny, miejsce w jakim  rośnie, sposób pozyskiwania, czas zbiorów i sposób destylacji. Najwyższej jakości olejki eteryczne doTERRA posiadają certyfikat CPTG czyli czystej klasy terapeutycznej. Pozyskiwane są z roślin rosnących w naturalnym środowisku w najczystszych rejonach całego świata.  Są nawet 70 razy mocniejsze niż rośliny dzięki czemu wystarczy ich niewielka ilość żeby uzyskać oczekiwany efekt.
Mamy zatem produkt idealny który poza naturalnym aromatem dostarcza nam całą gamę korzyści.

Aromaty dla biznesu
Sposoby wykorzystania

Aby jak najlepiej i efektywniej wykorzystać moc olejków eterycznych i ich pięknych aromatów, mamy do dyspozycji kilka możliwości.

Najpopularniejszym jest stosowanie dyfuzorów ultradźwiękowych które rozpraszając drobniutką mgiełkę rozpylają aromat w pomieszczeniu. Dyfuzory mogą działać od kilku do kilkunastu godzin dlatego ich stosowanie nie przysparza kłopotów. Wystarczy napełnić pojemnik wodą, dodać kilka kropel olejku i uruchomić dyfuzor. Delikatna mgiełka będzie nam towarzyszyła nam przez kilka godzin. 

Innym sposobem wykorzystania olejków jest przygotowanie sprayu który będzie dezynfekował dłonie i powierzchnie jednocześnie roznosząc aromat olejków. Wystarczy takim sprayem przetrzeć powierzchnię biurka, blaty, poręcze, sprzęty sportowe itp aby pozbyć się zarazków i rozpylić aromat. 

Wystarczy też dodać kilka kropel olejków do sprayu do dezynfekcji dłoni. 

Olejki doTERRA można zakraplać na powierzchnie porowate np produkty z gliny, gipsu czy lawy które można rozmieścić w kilku punktach pomieszczenia. Można też dodawać do mydła, umieszczać przy nawiewie wentylacyjnych, dodawać do wody pitnej. 

 

OLEJKI

Rozmaryn
Udowodniono że aromat rozmarynu znacznie poprawia pamięć, zwiększa koncentrację i czujność. Pomaga w skupieniu i odświeża umysł.

Cytryna
Aromat cytryny znacząco poprawia wydajność w miejscu pracy. Japońskie badania wykazały że pracownicy popełniali o  54% mniej błędów podczas pisania kiedy towarzyszył im zapach cytryny. Aromat cytrynowy sprawdza się jako pobudzający i odświeżający.

Jaśmin
Również aromat jaśminu działa mobilizująco. Został powiązany ze zwiększonymi falami beta w obszarze mózgu odpowiadającym za emocje i poziom aktywności

Cynamon
Chociaż kojarzony ze świętami, może mieć swoje zastosowanie w ciągu całego roku. Naukowcy odkryli że aromat cynamonu zwiększa wydajność pracowników i poprawia ich uwagę.

Mięta pieprzowa
Rześki aromat mięty poprawia nastrój, orzeźwia i zwiększa czujność. Dodaje energii i pobudza jednocześnie chłodząc i odświeżając.

Imbir
pomaga zwalczyć zmęczenie, pobudza

Sosna
Ożywia, pobudza, pomaga pozbyć się stresu. Pomaga walczyć z przygnębieniem, złym samopoczuciem.

Trawa cytrynowa
Pomaga pozbyć się niepokoju i stresu. Relaksuje i stwarza korzystna, przyjazną atmosferę.

Lawenda
Udowodniono że lawenda ma znaczący wpływ na wyciszenie i poziom relaksu. Łagodzi napięcia nerwowe i stres. Jednocześnie pomaga w koncentracji i skupieniu.

To tylko kilka popularnych aromatów, które mogą wspierać nasze codzienne działania. Można też śmiało tworzyć własne indywidualne kompozycje aromatyczne. Olejki świetnie się ze sobą łączą

Magda

Jeżeli potrzebujesz dowiedzieć się więcej na temat możliwości jakie dają aromaty w biznesie, śmiało daj znać.
Tel. 531 444 572
Jesteśmy na FB

 

 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here