Aromaterapia – wspomoganie zapachem

0
925
Aromaterapia – wspomaganie zapachem

Aromaterapia – wspomaganie zapachem – to wyjątkowy masaż opracowany przez dr Davida Hill’a specjalizującego się w wykorzystaniu najwyższej klasy olejków eterycznych. Specjalnie dobrane olejki pod względem oddziaływania na ludzki organizm w połączeniu ze specyficzną techniką nakładania dają doskonały efekt terapeutyczny.

Osiem olejków dōterra posiadających atest CPTG (Atestowana Czysta Klasa Terapeutyczna) wcieranych jest w określonej kolejności w taki sposób aby wydobyć z nich jak najwięcej korzyści i przywrócić organizmowi równowagę systemową. 

Stres, toksyny, stany zapalne uznawane są za przyczyny rozwijania się w organizmie rozmaitych chorób. 

Aromatouch został stworzony aby wspomagać i przywrócić homeostazę w organizmie. Dzięki wyjątkowym właściwościom olejków dōterra możemy stymulując kanały energetyczne aktywnie wpływać na równowagę i funkcjonowanie ciała.

Masaż Aromatouch wprowadza w stan głębokiego relaksu, eliminuje stany zapalne, wzmacnia układ immunologiczny. Wprowadza zmiany zarówno na poziomie fizycznym jak emocjonalnym. Przywraca równowagę i harmonię, przynosi wewnętrzny spokój, relaksuje, likwiduje ból i wzmacnia układ odpornościowy


JESTEŚ ZAINTERESOWANA MASAŻEM, PROSIMY O BEZPOŚREDNI KONTAKT TUTAJ 

Dzisiaj chciałam opisać jeden z olejków który jest użyty podczas masażu Aromaterapia – wspomaganie zapachem.
Osobiście używam ten olejek bardzo często. jeden z podstawowych olejków który jedzie ze mną na wyjazdy, wakacje.

AromaTouch – opatentowana mieszanka doTERRA do masażu, posiada unikalną zdolność do zmniejszenia napięcia i zapewnia kojący i relaksujący efekt. Ta mieszanka łączy olejki eteryczne Cypres, Peppermint, Majoram, Basil, Grapefruit, Lavender. Wiele z tych olejków znanych jest z właściwości uspokajających. Były stosowane od wielu lat w celu promowania spokoju i odprężenia.

Jak używamy mieszankę Aromatouch:

 • Nałożyć na szyję i ramiona do stymulowania relaksu i zmniejszenia napięcia. Można też użyć oleju bazowego w połączeniu z olejkiem Aromatouch aby wykonać masaż klasyczny.
 • Podaruj ukochanej osobie masaż dłoni przy użyciu AromaTouch.
 • Dodaj do soli Epsom i cieszyć się relaksującą kąpiel.
 • Nałóż na obolałe, zmęczone miejsce skóry, mięśni itp.

Przeprowadzono niedawno szeroko zakrojone badania w celu potwierdzenia kojących właściwości tej mieszanki. Wiele badań jakim poddano cyprys, majeranek i lawendę wykazało zdolność tych olejków do zmniejszenia niepokoju w połączeniu z masażem. Ponadto stwierdzono, że masaż z użyciem tych olejków pomógł nie tylko w uzyskaniu relaksu, ale także przyczynił się do powrotu do zdrowia.

Inne badania na temat efektów stosowania   Lawendy i Majeranku wykazały, że przez samo wdychanie tych olejków, uczestnicy byli w stanie złagodzić niepokój.

 • Wiadomo, że inny olejek zawarty w mieszance AromaTouch – Bazylia, zapewnia głębokie korzyści dla ciała i umysłu dzięki wysokiej zawartości linaloolu. 
 • Bazylia w połączeniu z olejkiem z mięty pieprzowej, ma zdolność do zmniejszania stresu i zmęczenia psychicznego.
 • Lawenda zapewnia tej mieszance świetny zapach i przynosi liczne korzyści zdrowotne. Jest prawdopodobnie najbardziej znana ze swoich właściwości uspokajających.

Badania wykazały, że olejek lawendowy jest w stanie zmniejszyć poziom kortyzolu, hormonu stresu. 

Co ciekawe, inne badania wykazały, że lawenda  w połączeniu z masażem i muzyką pomaga znacząco zmniejszyć uczucie lęku. 

 • Wreszcie aromat olejków cytrusowych to świetny sposób na podniesienie nastroju. Wszystko dzięki wysokiemu poziomowi limonenu.
 • Olejek grejpfrutowy ma najwyższą zawartość limonenu ze wszystkich olejków cytrusowych bo zawiera do 98 procent limonenu. Przede wszystkim, olejek grejpfrutowy potrafi wyciszyć i przywrócić dobre samopoczucie. 

Jak widać, każdy z olejków w tej mieszance ma wrodzoną zdolność do przynoszenia uczucia komfortu i relaksu. Działając wspólnie jako mieszanka, kiedy są rozpylane lub stosowane w masażu pomogą poprawić samopoczucie i przynieść efekt aromaterapeutyczny.

Indywidualne korzyści poszczególnych olejków:

 • Cypress
  Wspomaga witalność i energię 
 • Mięta
  redukuje stres i zmęczenie psychiczne
 • Majeranek
  właściwości uspokajające i kojące
 • Basil
  Pobudza umysł i czujność.
  Redukuje stres i zmęczenie psychiczne. Wspomaga uczucie spokoju i relaksu.
 • Grejpfrutowy
  kojący, poprawia nastrój
 • Lavender
  uspokajające i relaksuje. Zmniejsza stres. Pomaga łagodzić lęki okolicznościoweZamawiam OlejekInteresuje Cię temat, zapraszamy na “OLEJKOWE ABC” e-Book zupełnie gratis:))

  UWAGA:
  Może wystąpić wrażliwość skóry. Trzymać poza zasięgiem dzieci. Jeśli jesteś w ciąży i w okresie laktacji lub jesteś pod opieką lekarską, skonsultuj się z lekarzem. Nie stosować wewnętrznie do oczu, unikać kontaktu z oczami i wrażliwymi obszarami ciała.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here