Aromaterapia emocjonalna

0
1775

Aromaterapia emocjonalna.

Naukowcy i psychologowie spędzili wieki próbując zrozumieć zjawiska, które nazywamy emocjami. Chociaż nauka nie jest jeszcze w stanie ostatecznie wyjaśnić dokładnych mechanizmów, to wiemy, że emocje mają ogromny wpływ na jakość życia. Korzystając z najnowszych badań i najczystszych olejków eterycznych możemy korzysta z czego o nazwie AROMATERAPIA EMOCJONALNA.
doTERRA Emotional Aromatherapy jest pierwszym w branży zestawem, który oferuje naukowo opracowane mieszanki, zapewniające kompleksowe, solidne i ukierunkowane emocjonalne korzyści zdrowotne.

Najłatwiejszym sposobem na poznanie olejków eterycznych jest aromaterapia wykorzystująca nasz zmysł węchu. Większość pierwszych doświadczeń z olejkami eterycznymi odbywa się poprzez podstawową dyfuzję (różne metody rozpraszania olejków eterycznych w przestrzeni) lub wdychanie kilku kropli rozcieranych w dłoniach.

Pierwszą rzeczą, którą zauważa się po zetknięciu z olejkami eterycznymi, jest to, że intensywnie pachnące związki mogą natychmiast wpłynąć na to, jak się czujesz. Ze względu na niesamowite receptory węchowe, które identyfikują zapachy i inicjują szlak aromatyczny, dyfuzowanie lub bezpośrednie wdychanie olejków eterycznych jest najszybszym i najbardziej intensywnym sposobem na poznanie ich wpływu na emocje.

Aromaterapia emocjonalna to na przykład zastosowanie doTERRA Emotional Aromatherapy, który opiera się na  unikalnych profilach chemicznych specjalnie dobranych olejków. W oparciu o znane zalety określonych składników chemicznych można ustalić kategorie olejków eterycznych. Ze względu na ich skład chemiczny możemy klasyfikować olejki eteryczne jako mające działanie uspokajające lub podnoszące na duchu. Każda grupa olejków eterycznych ma określone profile składowe, o których wiadomo, że wywołują konkretne reakcje emocjonalne.

  • Kwiatowe olejki eteryczne składają się przede wszystkim z alkoholi monoterpenowych, które wykazują właściwości tonizujące i uspokajające.
  • Olejki eteryczne z drzew, ziół i traw są bogate w seskwiterpeny, estry i tlenki, które działają kojąco i odnawiająco.

Na drugim końcu spektrum są olejki eteryczne z mięty, cytrusów i przypraw które zapewniają silne, podnoszące na duchu korzyści.

  • Miętowe olejki eteryczne mają wysokie stężenie ketonów, które energetyzują i utrzymują koncentrację. 
  • Olejki cytrusowe składają się na ogół z limonenu i beta-pinenu, monoterpenów o silnych właściwościach podnoszących na duchu.
  • Fenole, podstawowe składniki chemiczne wielu olejków eterycznych z przypraw, są znane ze swoich właściwości rozgrzewających.

Łącząc te olejki CPTG® w precyzyjnych proporcjach w mieszankach emocjonalnych, uzyskano wyjątkowe spektrum korzyści.
Emocjonalny system aromaterapii doTERRA oparty jest na precyzyjnej chemii. Mieszanki powstały w oparciu o znane i zbadane właściwości ich składników chemicznych,  przynosząc nie tylko zwykły, przyjemny aromat. Zmieszanie tych specyficznych olejków eterycznych stworzyło współgrającą kompozycję, idealną do wspierania zdrowych reakcji emocjonalnych.
Należy też pamiętać, że wpływ mieszanek może być odbierany bardzo indywidualnie

Przyjrzyjmy się troszkę poszczególnym mieszankom aromatycznym.

Aromaterapia emocjonalna z mieszankami doTerra:
Motivate Encouraging Blend (mieszanka motywująca) – to cudowne połączenie kilku olejków eterycznych z cytrusów,  mięty pieprzowej, skórki yuzu, nasion kolendry, bazylii, melisy, rozmarynu i wanilii.
Pierwszy raz wykorzystano doTERRA Yuzu, bogaty w limonen olejek eteryczny, pozyskany ze skórki japońskiego owocu przypominającego mandarynkę, bogatego we właściwości pobudzające i tonizujące. Motivate to idealna aromatyczna mieszanka, która pomaga odzyskać poczucie pewności siebie, odwagę i wiarę we własne możliwości.

Cheer Uplifting Blend (mieszanka poprawiająca nastrój)  – to orzeźwiająca mieszanka olejków eterycznych z cytrusów, imbiru, gałki muszkatołowej, kory cynamonu i goździków. Dzięki zawartym w nim olejkom eterycznym z dzikiej pomarańczy, kory cynamonu i anyżu gwiazdkowego, uzyskany profil chemiczny jest bogaty w monoterpeny i aldehydy, znane ze swoich właściwości pobudzających i rozgrzewających. Olejek eteryczny z anyżu, nadaje mieszance silne właściwości energetyzujące. Nałóż jedną kroplę doTERRA Cheer na dłonie, rozetrzyj i głęboko wdychaj, aby przywołać uczucie optymizmu.

Passion Inspiring Blend (mieszanka inspirująca)-mieszanka bogata w przyprawy i ziołowe olejki eteryczne. W jej składzie znajduje się liść Damiana, bardzo rzadki olejek eteryczny bogaty w 1,8-cineol i alfa pinen, który jest znany ze swoich właściwości odnawiających. Połączenie kory cynamonu, imbiru, kardamonu, goździków, drzewa sandałowego, kwiatu jaśminu, wanilii i liści Damiana, tworzy profil chemiczny zapewniający korzyści rozgrzewające i odnawiające. Rozprosz Passion na biurku, aby pobudzić kreatywność i jasność umysłu. Wetrzyj w nadgarstki i okolice serca aby przywołać natchnienie. 

Forgive Renewing Blend (mieszanka wybaczająca) – zawiera olejki eteryczne z drzew i ziół, tworząc różnorodny profil chemiczny z wysokimi stężeniami estrów monoterpenowych, alkoholi i seskwiterpenów. Zawiera też olejek z drzewa Nootka, który znany jest głównie z właściwości równoważących emocje w stresujących sytuacjach. W składzie mieszanki Forgive jest też świerk, bergamotka, jałowiec, mirra, tymianek, żywotnik i cytronella. Rozpraszany podczas medytacji pomoże uwolnić ukryte uczucie gniewu i poczucie winy. Wcierany w nadgarstki i okolice serca pomoże przywołać zadowolenie i uziemienie, przeciwdziałając negatywnym emocjom. Przywołuje uczucie ulgi i cierpliwości. 

Console® (mieszanka pocieszająca)– ta komfortowa mieszanka łączy olejki eteryczne z kwiatów i drzew. Połączenie absolutu różanego, ylang-ylang, kadzidła, drzewa sandałowego i kilku innych cenionych olejków eterycznych z drzew i kwiatów tworzy mieszankę bogatą zarówno w monoterpeny, jak i alkohole seskwiterpenowe. Olejek z liści labdanum zapewnia mieszance wiele interesujących właściwości. Mieszanka Console pomoże Ci uciec od smutku i żalu. Przyniesie ukojenie i pomoże zrobić pierwszy krok na drodze do uzdrowienia emocjonalnego.

Peace® Reassuring Blend (mieszanka uspokajająca) – to połączenie kwiatowych olejków eterycznych i mięty. Połączenie olejków eterycznych z wetiwery, lawendy, kadzidła, szałwii, labdanum, majeranku i mięty, tworzy profil chemiczny bogaty w estry monoterpenowe i alkohole. Powstały profil aromatyczny daje poczucie spokoju i otuchy. Rozpylaj Peace w nocy, aby stworzyć  uspokajające i relaksujące warunki do snu. Kiedy czujesz niepokój wetrzyj w dłonie i głęboko wdychaj. Aby wyciszyć niespokojne dziecko, wymieszaj odrobinę z olejem bazowym i wetrzyj w stópki.

Aromaterapia emocjonalna jest łatwa ponieważ emocjonalny system aromaterapii doTERRA to innowacyjny, wszechstronny sposób na poznanie głębokich zalet aromaterapii. Przekonaj się, jak sześć wyjątkowych mieszanek może pomóc Ci zrównoważyć nastrój i przejąć kontrolę nad własnym samopoczuciem i emocjami.

Jak zachować uczucie balansu?

Jakie olejki na redukcję stresu?

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here